Międzynarodowy konkurs dla studentów na nowe rozwiązanie dla lotnictwa

Samolot na Wydziale Mechnicznym Energetyki i Lotnictwa PW (fot. BPI)

30 tys. euro – to nagroda dla studenckiego zespołu, który przygotuje najlepszy projekt w międzynarodowym konkursie „Pomysły z polotem” organizowanym przez Airbusa. Studenci mają stworzyć rozwiązanie, które może zmienić przyszłość lotnictwa.

Do konkursu mogą się zgłaszać drużyny składające się z 3-5 osób pracujące pod kierunkiem mentora z macierzystej uczelni. Organizatorom zależy na tym, żeby zespoły tworzyli studenci wykształceni w różnych kierunkach i pochodzący z różnych krajów. 

Projekty powinny dotyczyć najważniejszych obecnie wyzwań i pytań, przed jakimi staje branża lotnicza, np. co jeszcze można robić z samolotami oprócz transportu, jak wykorzystać duże zbiory danych do zwiększenia efektywności operacji lotniczych, a nawet jak sztuczna inteligencja może pomóc w projektowaniu i (lub) produkcji samolotów.

W obecnej edycji studenci po raz pierwszy mogą nadsyłać rozwiązania rzeczywistych problemów, będących albo innowacjami, które można wykorzystać już teraz, albo które będą użyteczne w przyszłości.

Konkurs odbywa się w trzech etapach i kończy finałem, który zaplanowano na maj 2017. Wtedy pięć najlepszych drużyn pokazuje już gotowy projekt.

Na zwycięzców czeka 30 tys. euro, nagroda za drugie miejsce jest o połowę niższa.

To piąta edycja konkursu "Pomysły z polotem" (Fly Your Ideas). Zawody są organizowane co dwa lata.

Rejestracja do konkursu na stronie Airbasa

Źródło: Politechnika Warszawska
comments powered by Disqus