Przejdź do treści
Port Lotniczy Katowice - terminal B - widok z ukosa (fot. Piotr Adamczyk)
Źródło artykułu

Policja: w piątek, w pobliżu lotniska w Pyrzowicach, protest rolników

Policjanci ostrzegają przed utrudnieniami, jakie mogą wystąpić w najbliższy piątek na drogach dojazdowych do lotniska w Pyrzowicach w związku z rolniczym protestem. Policja wyznaczyła alternatywne trasy i apeluje o stosowanie się do poleceń mundurowych, którzy będą na miejscu.

Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach sierż. szt. Kamil Kubica przekazał w środę, że utrudnień w pobliżu lotniska należy spodziewać się w piątek od godz. 10 do 15. Rolnicy mają przejeżdżać ciągnikami na odcinku od ronda na drodze krajowej nr 78 i trasą S1 do ronda z ul. Piłsudskiego.

„Prosimy wszystkich o właściwe zaplanowanie podróży do lotniska oraz zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do znaków drogowych, a także sygnałów dawanych przez policjantów i inne służby uprawnione do kierowania ruchem pojazdów” – zaapelował Kubica.

Jak informuje policja, dojazd do lotniska od strony Tarnowskich Gór dla samochodów osobowych będzie możliwy z dk 78 w ul. Męczenników, następnie ul. Wolności w kierunku portu. Pojazdy ciężarowe będą mogły będą mogły przejechać w kierunku trasy S1 lub dalej drogi 78. Alternatywą jest przejazd drogą wojewódzką nr 913 w kierunku drogi krajowej 86 w Będzinie.

„Od strony Siewierza, aby ominąć powstałe utrudnienia, należy kierować się w Mierzęcicach w stronę trasy S1/A1, a w przypadku dojazdu do lotniska, należy skręcić w ulicę Gminną/Wspólną, a następnie Kolejową i dalej przez ulicę Siedliska w kierunku portu” – opisywał sierż. szt. Kubica.

Do pyrzowickiego portu będzie można również dojechać przez Nową Wieś w powiecie będzińskim, skręcając z drogi nr 78 w ul. Wojska Polskiego i kierując się w ul. Osiedle, a następnie ul. Siedliska – dodał.

Sugerowane objazdy miejsca protestu (fot. Port Lotniczy Katowice)

Sugerowane objazdy miejsca protestu (fot. Port Lotniczy Katowice)

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony