Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała na pokładzie OrkiestroLOT-u!

OrkiestroLOT 2012

OrkiestroLOT wylądował na lotnisku w Warszawie dzisiaj o godz. 13.20. Na pokładzie Embraera 170 Polskich Linii Lotniczych LOT oklejonego pięknymi czerwonymi sercami WOŚP był Jurek Owsiak, dziennikarze i zaproszeni goście, których po wyjściu z samolotu na płycie lotniska powitali Marcin Piróg, Prezes Zarządu LOT-u oraz Michał Marzec, Dyrektor PPL.

W tym roku, OrkiestroLOT zawiózł ekipę WOŚP już dzień wcześniej do Krakowa, aby stamtąd spokojnie dostała się do Zakopanego na oficjalne otwarcie XX Finału 8 stycznia.

Po uroczystym rozpoczęciu Finału w Zakopanem, OrkiestroLOT wrócił z Krakowa do Warszawy, gdzie nad lotniskiem najpierw wykonał tzw. niski przelot, a później z okazji obchodzonej w 2012 roku dwudziestej rocznicy działania WOŚP został powitany salutem wodnym na Lotnisku Chopina.

OrkiestroLOT w rejsie powrotnym z Krakowa był eskortowany przez dwa myśliwce F16.

Kolejny rok Kapitanem OrkiestroLOT-u był Sławomir Majcher, który w poprzednich latach pilotował także samoloty oklejone serduszkami, ale mniejsze bo Embraery 145 zwane „ołówkami”. Podczas tegorocznego XX Finału WOŚP, goście po raz pierwszy znaleźli się na pokładzie większego OrkiestroLOT-u czyli Embraerze 170.

W tym roku, wspierając XX Finał WOŚP, LOT przekazał także na licytację czapkę kapitańską podarowaną przez Kapitana Tadeusza Wronę, który 1 listopada 2011 roku wykonał awaryjne lądowanie na lotnisku w Warszawie. Co ważne, jest to ta sama czapka kapitańska, którą Kapitan Wrona miał w trakcie listopadowego wydarzenia. Aukcja prowadzona jest poprzez serwis Allegro i pozostało jeszcze 10 dni do zakończenia licytacji.

Na tegoroczną aukcję został przekazany również model samolotu Boeing 787 Dreamliner w nowych barwach LOT-u.

Tradycyjnie już w niedzielę wieczorem w studio Telewizji Polskiej odbędzie się podsumowanie XX Finału WOŚP. Podczas nagrania obecni będą m.in. Marcin Piróg, Prezes Zarządu PLL LOT S.A., Kapitan Sławomir Majcher oraz stewardesy LOT-u.

W poprzednich latach PLL LOT S.A. wielokrotnie wspierały akcję WOŚP oferując m.in. bilety lotnicze na potrzeby organizatorów lub na aukcje, a także oferując rejsy OrkiestroLOT-em w miejsca, gdzie odbywały się inauguracje Finałów WOŚP m.in. w ubiegłym roku do Katowic i dwa lata temu do Poznania.

Źródło: PLL LOT
comments powered by Disqus

Komentarze

Nie mam większych wątpliwości, że czerwone portki zostały organizatorowi 20 edycji Mistrzostw Świata w Żebractwie z czasów czerwonego harcerstwa. Niech jeszcze PLL LOT S.A. podstawi temu delikwentowi samolot na Woodstock.
Wstrząsa fakt, że w porównaniu z budżetem służby zdrowia, środki zebrane przez Owsiaka stanowią zaledwie 0,07 tej sumy (to znaczy, że nieefektywny system ochrony zdrowia w Polsce powinien sobie świetnie poradzić także bez tych środków i jeśli mówi się, że WOSP uratowała ileś istnień ludzkich, to pora postawić pytanie, ile owych istnień ludzkich zostało zabitych przez państwową służbę zdrowia). Irytuje szantaż stosowany przez Owsiaka wobec władz samorządowych, za pomocą którego wymusza współfinansowanie swojego przedsięwzięcia, co w poprzednich latach ujawniły ten ,,mechanizm'' władze Wrocławia i Katowic. I niech mi ktoś nie zarzuca, że jestem ,,wyznawcą'' teorii spiskowych, bądź ,,przeciwko'' owsiakowi. Z zadumą patrzymy na żebraków z Rumunii, a jako NARÓD jesteśmy w oczach świata mistrzami żebractwa pod dyktando tego w czerwonych galotach. Kilkanaście lat mieliśmy kolejnego ,,zbawcę'' Narodu, który na oczach całego świata zepchnął część Polaków do kotła z zupą w ramach tzw. ,,transformacji ustrojowej'', a innych do roli pariasów, naliczając ,,popiwek'' za naszą ciężką pracę. Jak na tym ,,popiwku'' żyło się nam pracownikom w Locie, kto wtedy tam pracował, ten doskonale wie.