Prezes LOT-u we władzach Stowarzyszenia Europejskich Przewoźników (AEA)

Sebastian Mikosz, Prezes Zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT

Sebastian Mikosz, Prezes Zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT, został wybrany do władz Stowarzyszenia Europejskich Przewoźników czyli Association of European Airlines (AEA). Wraz z ośmioma innymi szefami linii lotniczych będzie zasiadał w President Commitee tej organizacji.

Prezes PLL LOT dołączył do grona osób zasiadających w President Commitee, które jest najwyższym organem decydującym w Stowarzyszeniu Europejskich Przewoźników (AEA). Na czele President Commitee stoi Przewodniczący. Jest nim obecnie Temel Kotil, Prezes Zarządu Turkish Airlines. Łącznie z Sebastianem Mikoszem, w Radzie w 2014 roku, będzie zasiadać dziewięciu Prezesów linii należących do AEA. 

To wyróżnienie nie tylko dla mnie, ale przede wszystkim dla PLL LOT i branży lotniczej w Polsce. Rynek lotniczy stoi obecnie przed wieloma wyzwaniami, zwłaszcza w Europie – czeka nas wiele rozmów jak „uporządkować” ten sektor – mówi Sebastian Mikosz, Prezes Zarządu PLL LOT S.A. Ponadto praca z tak uznanymi przedstawicielami branży to dla mnie zaszczyt i wierzę, że wypracujemy wspólnie ważny głos w dyskusji o sytuacji europejskiego lotnictwa – dodaje Sebastian Mikosz.

AEA istnieje od 1952 roku, a Polskie Linie Lotnicze LOT, które są wśród 30 linii członkowskich, należą do tego stowarzyszenia od 2002 roku. Główne cele organizacji to promowanie roli lotnictwa w nowoczesnej Europie, tworzenie lepszych, bardziej inteligentnych oraz efektywniejszych  kosztowo regulacji, a także zapewnienie warunków uczciwej konkurencji na rynku lotniczym.

Sebastian Mikosz jest Prezesem Polskich Linii Lotniczych LOT, menedżerem z wieloletnim doświadczeniem w doradztwie biznesowym i zarządzaniu a jednocześnie pasjonatem lotnictwa. Ukończył prestiżowy IEP Paris (Instytut Studiów Politycznych), na kierunku ekonomia i finanse. Po studiach doświadczenie zdobywał w firmie Arthur Andersen w Paryżu, specjalizując się w inwestycjach na rynkach zwanych emerging markets. 

Po powrocie do Polski pracował nad stworzeniem pierwszego niezależnego internetowego domu maklerskiego w kraju. Był też Dyrektorem Generalnym Francuskiej Izby Przemysłowo-Handlowej oraz Wiceprezesem Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Doświadczenie zdobywał także jako Dyrektor w międzynarodowej firmie doradczej Deloitte oraz doradca Societe Generale Corporate & Investment Banking w Polsce. Sebastian Mikosz jest żonaty. Ma trzech synów. Oprócz lotnictwa interesuje się polityką i Aikido. Biegle zna język francuski oraz angielski.

Źródło: PLL LOT
comments powered by Disqus