Szkolenie metodyczno-zawodowe w Cetniewie z udziałem członków PKBWL

Zastępca Przewodniczącego PKBWL Andrzej Pussak w trakcie prezentacji zdarzeń lotniczych (fot. PKBWL)

W ostatnim tygodniu lutego br. Centralny Ośrodek Sportu Cetniewo we Władysławowie gościł szefów szkolenia aeroklubów regionalnych.

Na zaproszenie organizatora – Aeroklubu Polskiego – w szkoleniu metodyczno-zawodowym wzięli udział członkowie PKBWL, którzy poprowadzili panel dotyczący bezpieczeństwa w lotnictwie lekkim.

Wykłady stanowiły okazję do podsumowania zdarzeń mających miejsce w sezonie 2019, jak również omówienia problematyki zgłaszania zdarzeń lotniczych z punktu widzenia wymagań Komisji. Podczas kolejnych dni odbyłwały się również panele dyskusyjne oraz warsztaty.

Jak co roku, w trakcie konferencji poruszonych zostało wiele ważnych tematów lotniczych, m.in.:

• aktualnych zmian w programach szkolenia i licencjonowania personelu lotniczego, w tym szkolenia w zakresie zapobiegania sytuacjom krytycznym i wyprowadzania samolotu z takich sytuacji (Upset Prevention and Recovery Training – UPRT) – prezentacja przedstawicieli Urzędu Lotnictwa Cywilnego;

• wchodzących zmian w strukturze przestrzeni w FIR EPWA oraz zmian w przepisach w zakresie wykorzystywania przestrzeni - prezentacja przedstawicieli Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej;

• wprowadzonych i planowanych zmian w dokumentacji - prezentacja Aeroklubu Polskiego.

Źródło: PKBWL
comments powered by Disqus