Rozpoczęły się przygotowania do XI edycji pikniku CHMIELOTY 2021

Krasnostawski Piknik Paralotniowy CHMIELOTY - paralotniarze na startowisku (fot. chmieloty.pilotppg.pl)

No i powoli zbliżamy się do kolejnej XI edycji Ogólnoposkiego Pikniku Paralotniowego CHMIELOTY 2021. Szeroko pojęta "pandemia" dała się chyba już wszystkim we znaki i czas się znowu spotkać we wspólnym gronie i przypomnieć sobie jak to było kiedyś...

W tym roku piknik przypada na trzeci weekend sierpnia, czyli w dniach 20 – 22 sierpnia 2021 r. i tradycyjnie w tym czasie paralotniarze będą robili to co lubią najbardziej nad krasnostawskim niebem czyli mieszali powietrze.

Tradycyjnie w piątek od rana, zaczynamy się rozkładać z naszym mini miasteczkiem a uroczyste otwarcie pikniku planujemy na godzinę 17:00. Wieczorem przy ognisku oczywiście będzie tradycyjnie tort z zaprzyjaźnionej cukierni Roberta Kawy – zapowiadają organizatorzy.

Dojazd na CHMIELOTY się nie zmienił i jest bardzo prosty bo nie trzeba wjeżdżać do miasta, tylko jechać obwodnicą (E17) i odbić na rondzie do centrum i już po chwili będzie wyeksponowany dużym banerem informujacym miejsce pikniku, więc trudno będzie nie trafić, piknik widać również z obwodnicy. Dzięki uprzejmości UM i MOSiR Krasnystaw, startowisko będzie perfekcyjnie wykoszone, wytyczone miejsce na kamping zaopatrzone w sanitariaty a teren oświetlony. Osoby chcące się podłączyć pod prąd proszone są o zaopatrzenie się w swoje długie przedłużacze.

Wracamy do opłaty wpisowej i oczywiście obowiązkowej rejestracji uczestników. Jak każda impreza i nasza ma regulamin, który będzie obowiązywał wszystkich uczestników i skrupulatnie będzie egzekwowany przez organizatora. Na miejscu organizujemy katering, punkt informacyjny, dla chętnych podniebnych przygód z tej fajniejszej perspektywy będzie możliwość odbycia lotów na motolotni lub paralotni w tandemie. Również w tym roku obowiązujacą walutą na pikniku bedzie Glajcar – informują organizatorzy z Krasnostawskiego Stowarzyszenia Paralotniowego.

Mamy jeszcze kolekcjonerskie znaczki pocztowe w bloczkach i kartki pocztowe z Pierwszej Paralotniowej Poczty to już są ostatnie sztuki a tych znaczków już nigdy nie dodrukujemy – dodają.

W tym roku znowu zawita na imprezę odrestaurowany przez MPK Lublin "Ogórek", którym uczestnicy pikniku będą odbywać "Podróż za jeden uśmiech". – Chcemy też zorganizować konkurs fotograficzny z fajnymi nagrodami "Krasnostowskie z lotu ptaka", którego patronat obejmie Burmistrz Miasta Krasnystaw, więcej szczegółów wkrótce w oddzielnym regulaminie konkursu – opowiadają organizatorzy.

Jest też opcja zawodów na nawigację w poszukiwaniu "tajnych miejsc" z góry w określonym kwadracie – szczegóły wkrótce. Będzie również zbiorowy przelot: Krasnystaw – Nielisz – Zamość – Krasnystaw jak i Krasnystaw – Rej.Fabryczny – tama w Borowicy i powrót do Krasnegostawu Doliną Wieprza.

W tym roku szczególnie dla nielotów i lotów też organizatorzy postanowili umilić wolny czas i wysłać wszystkich chętnych na wycieczkę do krasnostawskiego muzeum – a jest co zwiedzać. W sobotni poranek organizatorzy będą chcieli uraczyć uczestników specjałami z OSM Krasnystaw, a kto jeszcze nie smakował tych specjałów to bedzie miał ku temu super okazję. No i tradycyjnie cały piknik będzie streamingowany na live 24h/dobę przez firmę Artkomnet.pl

Nie wiemy czy sie uda zorganizować mega niespodziankę ale o tym wkrótce się przekonamy i poinformujemy – dodają organizatorzy.


Przeczytaj również:
Wesprzyj organizację Ogólnopolskiego Pikniku Paralotniowego CHMIELOTY 2021

Źródło: pilotppg.pl
comments powered by Disqus