Przejdź do treści
Źródło artykułu

Marcowy Pilot Club Magazine

Marcowy numer miesięcznika Pilot Club Magazine wystartował do prenumeratorów oraz salonów prasowych. W numerze między innymi:

RAPORT PILOTA - LUSCOMBE – LOTNICZE ARCYDZIEŁO
Jako pierwszej polskiej redakcji udało nam się oblatać jeden z najpiękniejszych współcześnie produkowanych samolotów świata. Luscombe Phantom II dał się ujarzmić Konradowi Wróblowi, a wrażenia z lotów i historię płatowca spisała Elżbieta Gedl.

FOTOSTORY - ROBINSON R66 - TURBINA SIĘ KRĘCI
Amerykańska wytwórnia najpopularniejszych tłokowych śmigłowców świata dojrzała wreszcie, by wypuścić na rynek swój pierwszy turbinowy wiropłat. Charakterystyki i możliwości modelu R66 zgłębił Witold Szuk. W numerze pierwsze zdjęcia z lotów śmigłowca.

RAPORT PILOTA - LIBERTY XL-2 LECI DO RZESZOWA
Ten sympatyczny dolnopłat ze Stanów Zjednoczonych już wkrótce zasili flotę Ośrodka Kształcenia Lotniczego przy Politechnice Rzeszowskiej. Zanim do tego dojdzie, Radek Stępień przybliża Czytelnikom sylwetkę tego szkolno-turystycznego malucha.

ROZMOWA PILOTA - W MIELCU RODZI SIĘ PRZYSZŁOŚĆ
Naczelny odwiedził niedawno wytwórnię Aero w Mielcu, polskiego producenta samolotów AT-3 i AT-4, uznawanych za jedne z najlepszych w klasie maszyn VLA/LSA. W rozmowie z Tomkiem Antoniewskim zgłębia strategię firmy na przyszłość.

ROZMOWA PILOTA - ALEX MACLEAN - EL MATADOR
W popularnych wyścigach lotniczych Red Bull Air Race, oprócz grupy najlepszych pilotów są też lotnicy o nie mniejszym doświadczeniu, tyle że ze słabszym sprzętem. Luke Czepiela rozmawia z jednym z nich - el Matador Alexandro Maclean`em.

Z NISKIEGO PUŁAPU - PODSUMOWANI GENERAL AVIATION 2009
Produkcja samolotów w 2009 roku spadła o ponad 42 proc. Najlepiej poradziły sobie turbopropy. Sprawdź, co i jak sprzedawało się na świecie.

Z NISKIEGO PUŁAPU - PYTANIA O LEASING
Leasing to najprostsza i najszybsza forma posiadania własnego samolotu. W numerze pytamy specjalistów o zasady jego działania w lotnictwie.

SZKÓŁKA PILOTA - UJARZMIĆ KORKOCIĄG
Michał J. Zazula wspólnie z AOPA Air Safety Foundation opisuje najlepsze metody radzenia sobie z przeciągnięciem i korkociągiem.

PILOT W PRAKTYCE - TRANSITION TRAINING
Nowe samoloty to zmiana mentalności szkoleń. Zobacz jak w USA dostosowują techniki nauczania do nowych technologii.

HISTORIA PILOTA - ZLIN KRONIKI
Wyruszamy w przeszłość, by poznać niezwykłą historię Zlina - jednego z najciekawszych europejskich producentów samolotów.

PILOT W PRAKTYCE - INNE MIEJSCE PRACY
Jeśli zdrowie nie pozwala komuś zostać pilotem liniowym, praca stewarda/stewardesy daje szansę, by marzeniami pozostać na pokładzie.

Poza tym w pilocie:
Od śmigła! - najświeższe aktualności z kraju i ze świata
Briefing - o najważniejszych zmianach na lotniskach i w przestrzeni
Redakcyjnie - zdjęcie miesiąca i "gwiazdorska" sonda
Zebrane w sieci - o zatrzymaniu Dominika P. i oblocie Citation CJ4

Felietoniści:
Michał Zazula - o "lotnicyźmie", czyli płaceniu za nic
Monika Zazula - podrywa pilotów i nie tylko...
Cichociemny - celebryci na pokładach samolotów
Sławomir Cichoń – pierwsze spotkania z motoparalotniarzami

Pilot Club Magazine
Newman Sp. z o.o.
ul. Dobra 56/66
00-920 Warszawa

Epilog
W 22 numerze Pilot Club Magazine napisałem odważnie, że „sprzedano mi prawa własności do trzeciej strony” magazynu. Dziś, po trzydziestu miesiącach wyjątkowej pracy z najprzyjemniejszym zespołem ludzi starających się rozbudować środowisko zainteresowanych lotnictwem Polaków, mówię im, a przede wszystkim Wam, drodzy Czytelnicy, serdeczne i ciepłe dziękuję, zwalniając trzecią stronę PCM.

Mam wielką nadzieję, że te dwa i pół roku pracy, choć części z Was, przyniosło satysfakcję zakończoną przeistoczeniem marzeń w realne fakty. Że latacie, bo zawsze tego chcieliście, ale też dlatego, że staraliśmy się wskrzeszać w Was te marzenia na nowo, aż do spełnienia. Lotnictwo jest przecież snem, który po otwarciu oczu nie ginie, lecz czeka na lotniskach.

Do zobaczenia w górze - tam, gdzie spotykać się jest najwspanialej.
Trzymajcie się mocno... drążków i wolantów ;) Na pewno spotkamy się znów.

Krzysiek Niewiadomski

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony