Przejdź do treści
PCM 11/2009
Źródło artykułu

Listopadowy numer Pilot Club Magazine już w salonach prasowych

W najnowszym numerze Pilot Club Magazine znajdziecie Państwo między innymi:

PILOT NA RYNKACH
NOWY PORZĄDEK ŚWIATA WEDŁUG CESSNY
Publikujemy obszerne wypowiedzi prezesa największej wytwórni samolotów sektora general aviation. Jack J. Pelton z Cessna Textron Company namawia lotnicze środowisko do globalnej kooperacji w ramach Nowego Porządku Światowego.

RAPORT PILOTA
TECNAM P2006 FOTOSTORY
Dwa silniki, a lekki jak piórko. Ten włoski samolot urzeka możliwościami, ale przede wszystkim jest znakomitym rozwiązaniem dla pilotów, którzy chcą wyszkolić się na wielosilniki za rozsądne pieniądze. W numerze opis konkstrukcji i znakomite zdjęcia air-to-air Krzysztofa Niewiadomskiego.

SALON PILOTA
HAWKER 4000 - JASTRZĄB BIZNESU
To pierwszy w klasie biznesowych odrzutowców samolot, w budowie którego zastosowano w większości nowatorskie rozwiązania kompozytowe. Dzięki subtelnej lekkości może zdziałać więcej niż konkurencja na trasach prawie sześciu tysięcy kilometrów.

PILOT W PODRÓŻY
DYNAMICZNIE PO EUROPIE
Pierwsza część niezwykłej lotniczej podróży przez Stary Kontynent. Marcin Stajewski i Miarian Fijołek zabrali się samolotem WT-9 Dynamic w podniebny rejs do Portugalii. Opisują wrażenia z lotu, a my dokładamy rozliczenie podrży. Może i Ciebie stać na taką wyprawę?

ROZMOWA PLOTA
W BIZNESIE CZAS TO PIENIĄDZ
Pierwsza klasa w rejsowych samolotach to nie to samo, co wynajęcie własnego odrzutowca. Rynek robi się coraz większy, o czym świadczy dobra pozycja i kondycja polskich linii biznesowych Blue Jet. O strategii działania i zaletach wynajmu samolotów opowiada Oskar Maliszewski.

RAPORT PILOTA
ZLIN DLA TURYSTY
Jeśli szukasz dobrego samolotu do rodzinnych wojaży po Europie, polecamy Zlina 143 LSi. W numerze dowodzimy, że latanie nim to pikuś, i że koszty godziny lotu są tańsze niż jazda samochodem, pociągiem, lub rejsowym odrzutowcem. To dowód, że czasy się zmieniają, a Zlin wraz z nimi.

AOPA RADZI
GDY SILNIK ZAWIEDZIE
Co zrobisz, gdy trzy sekundy po starcie odetnie Ci silnik? Wyciągnij wnioski z autentycznej przygody pewnego amerykańskiego pilota. I pamiętaj, że żona na pokładzie to nie tylko ciężar, ale przede wszystkim pomocna dłoń w trudnych momentach.

ZUA - SZKOŁA ŻYCIA
Zakład Usług Agrolotniczych działający pod szyldem EADS rozwija skrzydła. I to nie tylko w zakresie swoich podstawowych działań (zrzuty szczepionek, opryski, gaszenie pożarów), ale również na rynku szkoleń lotniczych. Poznaj historię zakładu i jego aktualną ofertę szkoleniową.

WOJNA GIGANTÓW
To Bracia Wright wykonali pierwszy lot samolotem. Ale po piętach zaciekle deptali im kokurenci, a walka o prym pierwszych prawdziwych lotników była tym, czym dziś jest rywalizacja Airbusa i Boeinga. Przekonuje o tym Grzegorz Świderski.

BRIEFING PILOTA
Uwaga! Nadchodzą ważne zmiany w procedurach nawigacyjnych nad Warszawą i na Okęciu. Zmienia się też struktura przestrzeni na Mazowszu. Niuanse i modyfikacje objaśnia wicenaczelny Michał J. Zazula.

ZEGAREK DOSKONAŁY
Czym dla pilota jest dobry, wszechstronny zegarek, wie chyba każdy, kto choć raz pilotował maszynę latającą. W numerze prezentujemy jeden z najlepszych chronografów Breitlinga na rynku.

Poza tym w Pilocie:
OD ŚMIGŁA - najświeższe aktualności z kraju i ze świata
KARTKI Z KALENDARZA - druga część kroniki rozwoju pierwszych aerostatów w kronikach Ryszarda Sawickiego
REDAKCYJNIE - zdjęcie miesiąca, wyniki sondy i nowe pytania o korupcję
ZEBRANE W SIECI - o lotniczej pornografii i statystykach lotów IFR.

Na deser największe zagłębie lotniczych felietonów w Polsce:
SŁAWOMIR CICHOŃ - najpopularniejszy lotniczy felietonista o średniowieczu na polskich lotniskach
MICHAŁ J. ZAZULA - o wartości lotniczej licencji i bladym strachu przed CBA
MONIKA ZAZULA - zdefiniuje Wam ze szczegółami, kim w oczach kobiety jest prawdziwy Macho
CICHOCIEMNY - trzyma kciuki za zmiany w Aeroklubie Polskim i ofensyfę prezesa Jerzego Makuli

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony