Motoroma z 2003 roku wciąż lata!

Motorama/ fot. Kajan

Właśnie otrzymałem od Kajana zdjęcia napędu Motoroma JR180. Nie było by w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt, że napęd ten jest prawdopodobnie drugim lub trzecim egzemplarzem wyprodukowanym przez firmę Motoroma i pochodzi prawdopodobnie z roku 2003. Dlaczego o tym piszę? Ponieważ starsze modele silników były bardzo awaryjne. Oto krótka relacja z przeglądu napędu przez Kajana. Czyli jednak te napędy latają! Przeczytajcie krótką relację Kajana..

Zakupiony został sam kompletny silnik, który został zamontowany w koszu. W pierwszym locie odpadł rezonans, którzy „przy okazji” uszkodził śmigło. Bez porządnego wydechu silnik był słaby i pilot nie mógł wystartować. Wraz z właścicielem tego napędu szkoliliśmy się u Pecia (Bogusława Pelczara). Wziąłem więc napęd do przeglądu i przerobiłem kilka rzeczy. Zmieniłem gaźnik na model Bing84, wykonałem „półrezonans” i całość zestroiłem.

Kolega wystartował za pierwszym razem. Waży około 85 kg i jak do tej pory nic sie nie zepsuło. Od tamtego czasu upłynęło już parę lat i nalatał około 300 godzin bez najmniejszej awarii. Na dzień dzisiejszy wykonam jedynie lepszy kosz ochronny, nowy bo ten obecny już swoje wysłużył.

Pozdrawiam,
Kajan


Leszek Klich

Więcej zdjęć na stronie paramotor.com.pl

Źródło: blog Leszka Klicha paramotor.com.pl
comments powered by Disqus