Wrocław: lotnisko wdrożyło procedury związane z zagrożeniem koronawirusem

Na wrocławskim lotnisku działają procedury regulujące postępowanie wobec pasażerów, którzy zgłaszają złe samopoczucie i podejrzewają u siebie zakażenie koronawirusem – przekazał w środę PAP dyrektor Portu Lotniczego Wrocław Jarosław Wróblewski.

Władze wrocławskiego lotniska podkreślają, że służby lotniskowe współpracują z głównym inspektorem sanitarnym i powiatowym inspektoratem sanitarnym, ze służbami państwowymi i z przewoźnikami lotniczymi.

"Monitorujemy sytuację, śledzimy komunikaty i stosujemy się do aktualnych zaleceń. Na lotnisku od początku zagrożenia koronawirusem działają procedury, które regulują postępowanie w przypadku pasażerów, którzy zgłaszają złe samopoczucie i podejrzewają u siebie zakażenie koronawirusem" – powiedział dyrektor Portu Lotniczego Wrocław Jarosław Wróblewski.

Dodał, że procedury zostały rozszerzone na pasażerów przylatujących do Wrocławia z północnych Włoch. Port Lotniczy Wrocław obsługuje dwa połączenie lotnicze z tamtym rejonem – rejsy do Mediolanu-Bergamo, które są realizowane w każdy poniedziałek i piątek, i do Bolonii – w każdą środę i niedzielę.

Pasażerowie tych lotów, jak podkreślił Wróblewski, jeszcze na pokładzie wypełnią karty lokalizacyjne, które będą przekazywane powiatowemu inspektoratowi sanitarnemu. Pasażerowie informowani są też o postępowaniu w przypadku zakażenia lub jego podejrzenia.

"Następnie w strefie odizolowanej od pozostałych podróżnych są poddawani kontroli – zostanie im zmierzona temperatura. W przypadku niepokojących objawów – lotnisko poinformuje odpowiednie służby, które wdrożą dalsze procedury" – dodał Wróblewski.(PAP)

Autor: Piotr Doczekalski

pdo/ joz/

Źródło: PAP
comments powered by Disqus