Wizz Air: 90 proc. załogi zaszczepionej przeciwko Covid-19

90 proc. załogi węgierskiego Wizz Aira jest zaszczepiona przeciwko Covid-19 - poinformował przewoźnik. Jak dodał, od 1 grudnia obowiązuje wymóg, aby wszyscy członkowie personelu lotniczego i pokładowego byli zaszczepieni lub regularnie poddawali się testom – chyba, że ostatnio przeszli Covid -19.

"Wizz Air (...) ogłasza, że wskaźnik wyszczepienia wśród załogi wynosi obecnie 90 proc." - poinformował w czwartkowej informacji prasowej przewoźnik.

Wizz Air przekazał, że od 1 grudnia obowiązuje wymóg, aby wszyscy członkowie personelu lotniczego i pokładowego byli zaszczepieni lub regularnie poddawali się na własny koszt testom, "chyba, że ostatnio przeszli COVID-19".

"Po ogłoszeniu przez Wizz Air we wrześniu wprowadzenia obowiązku szczepień przeciw COVID-19 dla wszystkich załóg lotniczych i pokładowych, linia potwierdza, że jej wskaźnik wyszczepienia przewyższa średni wynik na większości rynków, na których działa Wizz Air" - przekazał przewoźnik.

Linia tłumaczy, że wytyczne nie nakładają obowiązku szczepień, jednak od 1 grudnia niezaszczepieni członkowie załogi będą musieli pokryć koszt testów. "Osoby, które przedstawią medyczny dowód zwolnienia ze szczepienia, będą mogły regularnie poddawać się testom antygenowym i PCR" - podano.

Przewoźnik wskazał, że "decyzja o wprowadzeniu wymogu szczepień dla załogi wynika z badań potwierdzających skuteczność szczepionki, jako najlepszej dostępnej formy ochrony przed COVID-19".

Wizz Air ma pięć baz w Polsce: Warszawa, Katowice, Kraków, Gdańsk i Wrocław. Przewoźnik dysponuje w sumie 145 samolotami typu Airbus A320 i A321. Linia jest notowana na londyńskiej giełdzie papierów wartościowych pod nazwą WIZZ. (PAP)

autorka: Aneta Oksiuta

aop/ drag/

Źródło: PAP
comments powered by Disqus