Przejdź do treści
Źródło artykułu

Warszawa: piorun uderzył w samolot; pasażerom nic się nie stało

Samolot Boeing 787 Dreamliner, wykonujący rejs do Puerto Plata w Dominikanie, po starcie został uderzony piorunem - poinformowało w czwartek PAP Biuro Prasowe LOT. Pasażerowie, którym nic się nie stało kontynuują lot innym dreamlinerem.

"Pasażerowie są już na pokładzie innego samolotu i maszyna właśnie startuje" - podało Biuro Prasowe PLL LOT w czwartek o godz. 14.

Turyści udający się na Dominikanę po raz pierwszy weszli na pokład dreamlinera w czwartkowy poranek. Jak przyznaje przewoźnik, samolot w okolicach Kutna został trafiony piorunem.

"Zgodnie z procedurami samolot zawrócił do Warszawy w celu dokonania inspekcji. Trwa przegląd" - poinformowało PAP Biuro Prasowe PLL LOT. Dodając, że nie było to lądowanie awaryjne.

Pasażerowie spędzili dzień w terminalu, gdzie otrzymali posiłki. Po południu podstawiono inną maszynę, także dreamlinera, którym odlecieli na Dominikanę.(PAP)

lui/ mark/

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Czytaj więcej

Kilka rosyjskich samolotów wojskowych zbliżyło się w miniony weekend na "ekstremalnie bliską" odległość do samolotu marynarki wojennej USA nad Morzem Śródziemnym - podała telewizja CNN. Rosyjskie maszyny miały wykonać "niebezpieczne i nieprofesjonalne" manewry.
imprezy
Teatr Muzyczny Roma poinformował, że przygotował dla fanówmusicalu kolejną niespodziankę
lotniska
8 lutego, pilot samolotu general aviation, który zgłosił mayday z powodu problemów z silnikiem, otrzymał pomoc
lotniska
Usługi lotnicze oraz zakup odzieży i obuwia były w 2021 r. najczęstszym przedmiotem transgranicznych skarg zgłaszanych do działającego przy UOKiK Europejskiego Centrum Konsumenckiego w Polsce

Nasze strony