W kwietniu wrocławskie lotnisko obsłużyło ponad 156 tys. podróżnych
Jak poinformował dyrektor ds. sprzedaży i marketingu lotniska Jarosław Sztucki, wzrost liczby pasażerów osiągnięty w sektorze międzynarodowych przewozów tradycyjnych, to najlepszy wynik dla tego segmentu w całym 2013 r. Z oferowanych przez linie SAS, PLL LOT i Lufthansa trasach do Kopenhagi, Frankfurtu, Monachium i Dusseldorfu skorzystało w kwietniu ponad 24 tys. osób.
Niewielki, bo tylko nieco ponad dwuprocentowy wzrost liczby podróżnych, zanotowano także w sektorze połączeń niskokosztowych, a zdecydowała o tym m.in. większa niż dotychczas liczba połączeń. Z lotów na Kretę, Maltę, do Rzymu, Wenecji, Bolonii, Mediolanu, Barcelony, Malagi i Alicante skorzystało w kwietniu ponad 22 tys. pasażerów.
„Malta z 30 proc. wzrostem i Kreta z 10 proc. wzrostem ruchu to najlepszy przykład na to, że taki sposób podróżowania staje się coraz popularniejszy wśród mieszkańców Dolnego Śląska. Oba kierunki zostały wprowadzone w ubiegłym sezonie letnim wraz z uruchomieniem we Wrocławiu bazy Ryanaira” – mówił Sztucki.
Prezes wrocławskiego Portu Lotniczego Dariusz Kuś przyznał, że choć w kluczowych sektorach ruchu widać wzrosty, to całościowe wyniki polskich lotnisk będą zależały w najbliższych miesiącach w dużej mierze od tego, czy przewoźnicy tacy jak Eurolot czy PLL LOT przejmą ogromną grupę pasażerów, których pozyskało w ubiegłym roku OLT Express. „W naszym przypadku to potencjał ok. 20-30 tys. podróżnych miesięcznie, który czeka na zagospodarowanie” – dodał Kuś.
Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu położony jest w południowo-zachodniej części miasta, w odległości ok. 10 km od centrum, w pobliżu m.in. Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, która umożliwia bezpośredni dojazd na lotnisko z różnych kierunków.(PAP)
mic/ dym/
Komentarze