USA: co najmniej trzy osoby zginęły w zderzeniu dwóch wodnosamolotów nad Alaską

Miejsce zderzenia dwóch wodnosamolotów nad Alaską (fot. cnn.com)

Co najmniej trzy osoby zginęły a 10 zostało rannych w poniedziałek w zderzeniu dwóch wycieczkowych hydroplanów nad południowo-wschodnią Alaską – poinformowała miejscowa straż przybrzeżna. Trzy osoby są zaginione.

Do wypadku doszło kilkadziesiąt kilometrów na północny wschód od Ketchikan, w pobliżu popularnego schroniska turystycznego, z którego organizowane są wycieczki do pobliskiego Misty Fjords National Monument, około 770 km mil na południe od Juneau, stolicy Alaski.

Federalna straż powietrzna podała, że jeden z samolotów to Havilland DHC-2 Beaver z pięcioma osobami na pokładzie, a drugi to Havilland Otter DHC-3 z 11 osobami. Maszyny zderzyły się we mgle nad fiordami, wracając z lotów krajoznawczych.

Katastrofa miała miejsce około godziny 1 p.m. (5 p.m. ET) około 40-48 km (25-30 mil) od Ketchikan. Miejsce wypadku znajduje się w pobliżu popularnego schroniska turystycznego, które prowadzi wycieczki do pobliskiego Misty Fjords National Monument.

Wodnosamolot należący do Taquan Air, w którym znajdowało się 10 pasażerów wracał z wycieczki po mglistych fiordach Alaski.

„Taquan Air zawiesił wszystkie zaplanowane loty i współpracuje w pełni z Krajową Radą Bezpieczeństwa Transportu (NTSB), Federalną Administracją Lotnictwa (FAA) i innymi organami w celu zbadania każdego aspektu tego wydarzenia” – czytamy w oświadczeniu Taquan Air. 

Źródło: PAP
comments powered by Disqus