Szef MON: pierwsze posiedzenie Rady Modernizacji Technicznej m.in. ws. śmigłowców dla Wojsk Specjalnych

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak poinformował we wtorek, że odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Modernizacji Technicznej, a jego tematem były m.in. środki łączności i kolejne śmigłowce dla Wojsk Specjalnych.

"Za nami pierwsze posiedzenie Rady Modernizacji Technicznej m.in. na temat środków łączności i kolejnych śmigłowców dla Wojsk Specjalnych. Rada to jeden z najważniejszych elementów reformy systemu pozyskiwania sprzętu wojskowego, który przyśpieszy i usprawni proces zakupowy" - napisał Błaszczak na Twitterze.

1 września szef MON podpisał pakiet decyzji wprowadzających nowy system pozyskiwania sprzętu wojskowego oraz powołał Radę Modernizacji Technicznej, która jest organem doradczym ministra obrony narodowej.

W lipcu tego roku szef MON zapowiedział w rozmowie z portalem defence24.pl, że do końca roku resort zakończy prace dotyczące powołania Agencji Uzbrojenia oraz Rady Modernizacji Technicznej. Celem powołania nowych instytucji - jak wtedy uzasadniał - jest usprawnienie sposobu pozyskiwania sprzętu dla wojska. (PAP)

Autorka: Sylwia Dąbkowska-Pożyczka

sdd/ mok/

Źródło: PAP
comments powered by Disqus