Szef dyplomacji Niemiec: wywieramy presję na linie lotnicze transportujące migrantów do Mińska

Minister spraw zagranicznych Niemiec Heiko Maas obiecał w poniedziałek w Luksemburgu po zakończeniu spotkania szefów dyplomacji UE, że będzie wywierana presja na linie lotnicze, które transportują migrantów do Mińska i przyczyniają się do kryzysu na granicy Białorusi z Polską, Litwą I Łotwą.

"Będziemy nadal wywierać nacisk na linie lotnicze, za których pośrednictwem ludzie są transportowani do Mińska, by następnie przy pomocy władz trafiać na granicę. Będziemy się tym zajmować w najbliższych dniach i tygodniach" - zapowiedział szef dyplomacji RFN.

"Są propozycje kolejnych sankcji (wobec Białorusi). Dotkliwych. To co tam się dzieje - używanie ludzi, uchodźców do generowania politycznej presji - pozostaje dla nas nie do zaakceptowania" - dodał Maas.

Wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz, reprezentujący Polskę na spotkaniu w Luksemburgu, poinformował, że ministrowie uzgodnili nałożenie sankcji na przedstawicieli władz i administracji Białorusi, którzy łamią prawa człowieka i są odpowiedzialni za kryzys migracyjny.

Z Brukseli Artur Ciechanowicz (PAP)

asc/ ap/

Źródło: PAP
comments powered by Disqus