Przejdź do treści
Źródło artykułu

Skurkiewicz: 26 lutego szpital tymczasowy w bazie na Okęciu przestanie przyjmować pacjentów

Zapadła decyzja o zamknięciu szpitala tymczasowego działającego na terenie 1 Bazy Lotnictwa Transportowego na Okęciu. 26 lutego przestanie przyjmować pacjentów covidowych – poinformował w środę wiceminister obrony Wojciech Skurkiewicz.

Wiceminister uczestniczył w posiedzeniu senackiej Komisji Obrony Narodowej, które było poświęcone funkcjonowaniu Wojskowej Służby Zdrowia.

Omawiając zaangażowanie wojskowej służby zdrowia w walkę z pandemią COVID-19, wiceminister przypominał m.in. o szpitalu tymczasowym działającym na terenie bazy na Okęciu.

"Utworzyliśmy w 1 Bazie Lotnictwa Transportowego przy Żwirki i Wigury w Warszawie szpital tymczasowy, którzy jest obecnie wykorzystywany. W hangarze, który został przystosowany na potrzeby szpitalne, jest obecnie 30 pacjentów zakażonych koronawirusem, w tym dwie osoby pod respiratorami" – podał.

"Ważna informacja z ostatnich praktycznie godzin – wojewoda mazowiecki w kontakcie z ministrem zdrowia wydali decyzję o zaprzestaniu działalności szpitala tymczasowego na terenie bazy przy ul. Żwirki i Wigury. Pacjenci mają być z niego przewiezieni czy wypisani" – powiedział Skurkiewicz.

Szpital – jak poinformował – przestanie przyjmować pacjentów 26 lutego. "Ale przez jakiś czas będziemy utrzymywać szpital w gotowości do rozwinięcia, aż nie będą wydane w tym zakresie rekomendacje ze strony rządowego zespołu zarzadzania kryzysowego i ministra zdrowia, bo to organy, które podejmują kluczowe decyzje w tym zakresie" – dodał. (PAP)

Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

ktl/ joz/

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony