Przejdź do treści
Źródło artykułu

Samolot lecący z USA do Izraela zawrócił, bo dwóch pasażerów bezprawnie zajęło miejsca w klasie biznesowej

Samolot linii United Airlines lecący z Nowego Jorku do Izraela zmuszony był zawrócić, gdy na jego pokładzie wybuchła awantura. Dwóch pasażerów z biletami upoważniającymi do lotu klasą ekonomiczną bezprawnie przesiadło się do klasy biznesowej - podał dziennik "The Jerusalem Post" w piątek.

Według naocznego świadka stewardesy podeszły do dwóch izraelskich pasażerów siedzących w klasie biznes i poprosiły o okazanie biletów, żeby sprawdzić, czy mieli prawo tam siedzieć. Kiedy odmówili doszło do kłótni.

Ostatecznie piloci zdecydowali o zawróceniu samolotu. Po wylądowaniu niesforni pasażerowie musieli opuścić jego pokład.

Roi Lotan, świadek zdarzenia, w rozmowie z Channel 12 powiedział, że samolot z powodu restrykcji covidowych był "w połowie pusty", więc dwójka podróżujących obywateli Izraela prawdopodobnie postanowiła wykorzystać okazję.

United Airlines w oświadczeniu oznajmiło, że przede wszystkim ceni bezpieczeństwo pasażerów i że nie będzie tolerowało niewłaściwych zachowań. (PAP)

skib/ tebe/

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Czytaj więcej

Kilka rosyjskich samolotów wojskowych zbliżyło się w miniony weekend na "ekstremalnie bliską" odległość do samolotu marynarki wojennej USA nad Morzem Śródziemnym - podała telewizja CNN. Rosyjskie maszyny miały wykonać "niebezpieczne i nieprofesjonalne" manewry.
imprezy
Teatr Muzyczny Roma poinformował, że przygotował dla fanówmusicalu kolejną niespodziankę
lotniska
8 lutego, pilot samolotu general aviation, który zgłosił mayday z powodu problemów z silnikiem, otrzymał pomoc
lotniska
Usługi lotnicze oraz zakup odzieży i obuwia były w 2021 r. najczęstszym przedmiotem transgranicznych skarg zgłaszanych do działającego przy UOKiK Europejskiego Centrum Konsumenckiego w Polsce

Nasze strony