Przejdź do treści
Źródło artykułu

Rosja kupiła od Izraela 12 samolotów bezzałogowych

22.06. Moskwa (PAP/AFP) - Rosja kupiła od Izraela 12 zwiadowczych samolotów bezzałogowych za 53 mln dolarów - powiedziała agencji AFP rzeczniczka Federalnej Służby Współpracy Wojskowo-Przemysłowej. Potwierdziła w ten sposób informacje podane przez wicedyrektora tego urzędu Wiaczesława Dzirkałna agencji RIA Nowosti. "Kontrakt przewiduje kupno 12 samolotów bezzałogowych (...). Jeszcze ich nie otrzymaliśmy, gdyż kontrakt został podpisany niedawno" - powiedział Dzirkałn.Nie podał nazwy firmy izraelskiej, która dostarczy samoloty, ale rosyjski dziennik "Kommiersant" poinformował na początku kwietnia, że umowę podpisano z przedsiębiorstwem Israel Aerospace Industries.Kupując samoloty, Rosja chce zmniejszyć swe zapóźnienie w sferze rozpoznania lotniczego, które ujawniła ubiegłoroczna wojna w Gruzji - pisze agencja AFP.Jest to pierwszy kontrakt wojskowy między Izraelem i Rosją, która tradycyjnie dostarcza broń państwom wrogim Izraelowi - Syrii i Iranowi. (PAP)
FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Czytaj więcej

Kilka rosyjskich samolotów wojskowych zbliżyło się w miniony weekend na "ekstremalnie bliską" odległość do samolotu marynarki wojennej USA nad Morzem Śródziemnym - podała telewizja CNN. Rosyjskie maszyny miały wykonać "niebezpieczne i nieprofesjonalne" manewry.
imprezy
Teatr Muzyczny Roma poinformował, że przygotował dla fanówmusicalu kolejną niespodziankę
lotniska
8 lutego, pilot samolotu general aviation, który zgłosił mayday z powodu problemów z silnikiem, otrzymał pomoc
lotniska
Usługi lotnicze oraz zakup odzieży i obuwia były w 2021 r. najczęstszym przedmiotem transgranicznych skarg zgłaszanych do działającego przy UOKiK Europejskiego Centrum Konsumenckiego w Polsce

Nasze strony