Relacja z PLMP w Elblągu

PLMP Elbląg (fot. psp.org.pl)

W dniach 19-20 września na terenie lotniska Aeroklubu Elbląskiego odbyła się czwarta – ostatnia edycja Motoparolotniowej Ligi sezonu 2015. Jej bezpośrednimi organizatorami byli PSP, piloci motoparolotniowi klubu Elblaskiego i Paramotor Team. W zawodach wystartowało 19 załóg, w tym pięć tandemowych. Pogoda ponownie dopisała, cała sobota była lotna. Rano piloci polecieli na nie łatwą tym razem nawigację tzw. „mostową” (punktami orientacyjnymi były mosty) z deklaracją czasową na dwa odcinki, przy okazji  odbyła się punktacja na czysty start i celność lądowania. W południe piloci polecieli na ekonomię w termikę i wisieli u podstawy chmur. Wieczorem dwa proste taski slalomowe na trzy pylony.

W niedzielny poranek prognozy były słabe, ale mimo tego puściliśmy pilotów na nawigację – prostego węża z celnością lądowania. Udało się wszystkim pilotom wrócić przed opadem deszczu. Pod tym względem ponowna edycja ligi była w pełni lotna.

W sobotni wieczór lokalni piloci ufundowali dla wszystkich ognisko, kiełbasy i dyskusje do późnej nocy.

Dziękuję za przygotowania tej edycji Elbląskiej Grupie Paralotniowej, w tym przypadku pod przewodnictwem Jacka Ciszkowskiego, 16 Dywizji Zmechanizowanej za przysłanie na oba dni zawodów wojskowej ekipy ratownictwa medycznego w wozie bojowym oraz za ufundowanie pucharów, a Aeroklubowi Elbląskiemu za ponowną gościnę na swoim terenie. Dziękuję przede wszystkim uczestnikom tej edycji.

W zawodach miejsca na podium zajęli:

PF1
1. Jacek Ciszkowski
2. Paweł Radziszewski
3. Jarosław Budziszewski

PL1
1. Tomasz Dembczyński
2. Wojtek Bógdał
3. Piotr Krupa

PF2/PL2
1. Norbert Nowicki, Romuald Kupaj
2. Tomasz Krotecki, Ewelina Krotecka
3. Ryszard Żygadło, Barbara Grzegorczyk

Pełne wyniki

Galeria zdjęć na stronie: www.psp.org.pl

Mirosław Górski
Koordynator PLMP z ramienia PSP

Źródło: PSP
comments powered by Disqus