PPL: od 2021 roku Itaka poleci z Radomia

Od letniego sezonu 2021 Biuro Podróży Itaka oferować będzie połączenia czarterowe z radomskiego lotniska - poinformowało we wtorek Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze". Dodano, że przedsiębiorstwo i operator turystyczny podpisali list intencyjny dot. rozwoju portu w Radomiu.

PPL podało, że między przedsiębiorstwem a Itaką został podpisany list intencyjny dotyczący ścisłej współpracy oraz działań na rzecz rozwoju Lotniska Radom-Sadków.

"Itaka od sezonu rozkładowego Lato 2021 będzie oferowała połączenia czarterowe z radomskiego portu, stworzone też zostaną możliwości, by największe polskie biuro podróży oferowało na lotnisku w Radomiu jak najszerszy zakres usług turystycznych. Intencją obu stron jest bowiem stworzenie odpowiednich warunków do rozwoju oferty czarterowej Itaki oraz doprowadzenie do tego, aby był to strategiczny port dla tego biura w Polsce centralnej" - wyjaśniono.

PPL wskazało, że w liście napisano, iż "Itaka i PPL dostrzegają do tej pory niewykorzystany potencjał Lotniska jako punktu wylotowego dla lotów czarterowych dla pasażerów z centralnej i wschodniej Polski (...)".

Przedsiębiorstwo dodało, że warunki wzajemnej współpracy mają zostać uzgodnione do końca 2019 roku.

Ostatnie regularne rejsy z lotniska w Radomiu odbyły się jesienią 2017 r. Od 1 stycznia 2019 r. w związku z przebudową lotnisko zostało zamknięte dla samolotów cywilnych. Według PPL do końca 2020 r. radomski port ma osiągnąć roczną przepustowość ponad 3 mln pasażerów. (PAP)

autor: Michał Boroń

mick/ je/

Źródło: PAP
comments powered by Disqus