PPL: na Lotnisko Chopina wraca fortepian, na którym będą mogli grać też pasażerowie

Po przerwie na terminal stołecznego Lotniska Chopina wraca fortepian, na którym będą mogli grać też pasażerowie - poinformowało w piątek Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" (PPL) . Dodano, że w muzycznej strefie Chopina będą organizowane recitale i koncerty pianistyczne.

Służby prasowe PPL podały, że z okazji powrotu fortepianu na terminal lotniska w poniedziałek, 2 sierpnia br. o godz. 12 w strefie ogólnodostępnej Lotniska Chopina odbędzie się koncert w wykonaniu Katarzyny Kraszewskiej.

Dodano, że od poniedziałku w obszarze ogólnodostępnym portu pojawi się strefa Chopin Music Spot, gdzie każdy będzie mógł posłuchać muzyki na żywo podczas koncertów. Pasażerowie w dowolnym momencie będą mogli sami usiąść i spróbować swoich sił przy fortepianie.

"Powrót fortepianu to dobra wiadomość dla wszystkich pasażerów Lotniska Chopina – wirtuozów, koneserów, osób grywających proste utworzy oraz dla dzieci, które z lubością będą przygrywać gościom w terminalu. To też zapowiedź wydarzeń kulturalnych, które będziemy organizować" - wskazał rzecznik lotniska Andrzej Klewiado.

Fortepian, który znajdzie się na Lotnisku Chopina jest polskiej marki Calisia i będzie udostępniony przez FortepianoOtwock.

Zapowiedziano, że strefie Chopin Music Spot mają regularnie odbywać się recitale i koncerty pianistyczne nawiązujące m.in. do XVII Festiwalu "Chopin i jego Europa" czy XVIII Konkursu Chopinowskiego.

Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" zarządza największym portem w Polsce, czyli Lotniskiem Chopina. PPL to również podmiot dominujący grupy kapitałowej PPL. Przedsiębiorstwo ma udziały lub akcje 14 spółek m.in. zarządzających portami regionalnymi, jak np. w Krakowie, Rzeszowie, Modlinie czy Poznaniu.

W skład grupy kapitałowej PPL wchodzą także wyspecjalizowane spółki świadczące obsługę pasażerów, towarów i samolotów na polskich lotniskach (Welcome Airport Services i Lotniczy Dworzec Towarowy Wrocław) oraz podmiot ACS prowadzący działalność pozalotniczą, z zakresu ochrony i kontroli bezpieczeństwa pasażerów oraz bagażu w portach lotniczych. (PAP)

autor: Michał Boroń

mick/ amac/

Źródło: PAP
comments powered by Disqus