Podkarpackie: strażnicy graniczni z lądowiska w Huwnikach uratowali mężczyznę użądlonego przez pszczoły

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej (BiOSG) uratowali mężczyznę użądlonego przez pszczoły. Sytuacja była tak poważna, że na miejsce wezwano śmigłowiec LPR – poinformowała w czwartek PAP rzeczniczka BiOSG mjr Elżbieta Pikor.

Do zdarzenia doszło w środę w okolicy placówki SG i lądowiska w Huwnikach (Podkarpackie). Pełniący tego dnia dyżur lotniczy kpt. SG Grzegorz Bartoszewicz zauważył opartego o ogrodzenie lądowiska mężczyznę wołającego o pomoc.

"Gdy podszedł bliżej, mężczyzna szeptem zdołał powiedzieć, że użądliły go pszczoły i jest uczulony na ich jad" – wyjaśniła mjr Pikor.

"Kapitan SG wraz z mjr. SG Wiesławem Szubartem, przeskoczyli przez ogrodzenie i rozpoczęli udzielanie pierwszej pomocy" – dodała.

Na miejscu pojawili się jeszcze dwaj funkcjonariusze, którzy wezwali pogotowie ratunkowe i zabezpieczali miejsce zdarzenia. Przybyli ratownicy medyczni uznali, że stan mężczyzny jest bardzo poważny i natychmiast należy wezwać śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

"W tym czasie funkcjonariusze Straży Granicznej szybko zabezpieczyli lądowisko i umożliwili bezpieczne lądowanie i odlot śmigłowca LPR z chorym na pokładzie" – powiedziała rzeczniczka BiOSG. "Jesteśmy dumni z naszych funkcjonariuszy. Uratowali życie i zdrowie człowieka" – dodała.

Użądlony mężczyzna to 57-letni mieszkaniec Przemyśla, który w tym dniu pracował na swojej działce w Huwnikach. Obecnie jest w szpitalu.

Pikor zapewniła, że jego stan zdrowia jest stabilny.(PAP)

autor: Agnieszka Pipała

api/ pat/

Źródło: PAP
comments powered by Disqus