Podkarpackie: firma Jeppesen otworzyła biuro w Rzeszowie
Na Politechnice Rzeszowskiej otwarto biuro firmy Jeppesen Poland, spółki-córki amerykańskiego koncernu Boeing. Firma zajmuje się produkcją i utrzymaniem systemów informatycznych wspierających operacje lotnicze, m.in. nawigacji i map lotniczych.
Jak powiedział PAP w środę prezes Jeppesen Poland Rafał Stepnowski, do tej pory firma miała biuro w Gdańsku. "Po latach współpracy z Politechniką Rzeszowską i zatrudnieniu w sumie prawie 30 absolwentów, którzy są bardzo dobrze przygotowani, ambitni i zmotywowani do pracy, postanowiliśmy otworzyć tutaj drugie biuro" – dodał.
W rzeszowskim biurze pracuje osiem osób, które zajmują się przygotowywaniem bazy danych do map lotniczych. Stepnowski zaznaczył, że spółka planuje w ciągu kilku miesięcy zatrudnić kolejnych kilkanaście osób. "W najbliższych 3-4 latach sądzę, że pracować będzie ponad 20 osób. Na pracę szansę mają nie tylko absolwenci wydziału lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej, ale również informatycy czy analitycy" – powiedział.
Z otwarcia biura cieszy się rektor PRz Tadeusz Markowski. "Nasi studenci i absolwenci są bardzo ambitni i kreatywni. Stanowią jeden z głównych atutów przyciągających do naszego miasta światowe firmy. Cieszę się, że w ten sposób wspieramy rozwój regionu i kraju" – podkreślił.
Dodał, że dyplom ukończenia uczelni jest ceniony przez pracodawców, a absolwenci politechniki piastują ważne stanowiska w instytutach naukowych, wielkich koncernach oraz przedsiębiorstwach.
Rzeszowskie biuro prowadzi firma ARforce, nienależąca do koncernu Boeing, ale biuro w całości pracuje na potrzeby Jeppesena.
Jeppesen działa w Polsce od 25 lat. Dotąd spółka rozwijała się w Gdańsku, gdzie zaczynała od otwarcia biura na miejscowej politechnice. Obecnie zatrudnia ponad 350 osób. 10 lat temu spółka weszła w skład koncernu Boeing, w którym odpowiada za rozwój nawigacji cyfrowej, a także za oprogramowanie lotnicze i dostarczanie map lotniczych.
Politechnika Rzeszowska od 1976 r. prowadzi na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa, w ramach kierunku lotnictwo i kosmonautyka, kształcenie pilotów lotnictwa cywilnego.
huk/ amac/
Komentarze