Od jesieni LOT uruchamia połączenia z Warszawy do Kolombo na Sri Lance
"Zdecydowaliśmy się uruchomić regularne połączenie na Sri Lankę ze względu na bardzo duży potencjał turystyczny tego kierunku. Rocznie między Europą a Kolombo podróżuje w sumie ponad 1,8 mln osób" - wskazał cytowany w piątkowym komunikacie prezes LOT-u Rafał Milczarski.
Jak podkreślił przewoźnik, Kolombo to siódmy azjatycki kierunek dalekodystansowy w jego siatce połączeń.
Pierwszy rejs, jak zapowiedziano, jest zaplanowany na 3 listopada br. "Połączenie będzie realizowane do 28 marca 2020 r. trzy razy w tygodniu, według następującego rozkładu: LO 069 WAW-CMB 15:35-05:10+1 środy, piątki, niedziele; LO 070 CMB-WAW 07:35-13:30 poniedziałki, czwartki, soboty" - poinformowano.
Jak zaznaczył Milczarski, gwarantuje to pasażerom ze wszystkich obsługiwanych przez LOT miast w Polsce, Europie Zachodniej i Skandynawii, państw bałtyckich oraz z Pragi, Budapesztu czy Zagrzebia "najkrótszą podróż do Kolombo z dogodną przesiadką na Lotnisku Chopina". Dodał, że rejs z Warszawy na Sri Lankę potrwa ok. 9 godzin.
LOT ocenia, że od kilku lat Azja Południowa jest najchętniej wybieranym kierunkiem dla coraz większej liczby pasażerów podróżujących z wielu krajów Europy.
Nowe połączenie ma być wykonywane najnowocześniejszymi samolotami szerokokadłubowymi – Boeingami 787-9 Dreamliner.
Uruchomienie połączenia z Warszawy do Kolombo jest, jak podkreślono, "elementem strategii rentownego wzrostu, którą LOT wdraża od początku 2016r.".
W komunikacie przypomniano, że w grudniu ub. roku przewoźnik odebrał kolejne nowe samoloty: Boeinga 737 MAX 8 i cztery Embraery 190 (przewoźnik ma już w swojej flocie 34 Embraery czterech typów). Na ten rok zaplanowane są dostawy kolejnych dziewięciu B737 MAX, których liczba do końca tego roku wzrośnie do 14. Do końca tego roku do floty dołączą też cztery kolejne samoloty B787 Dreamliner, dzięki czemu ich liczba we flocie LOT-u zwiększy się do 15.
LOT w 2018 r. przewiózł rekordową liczbę ponad 8,9 mln pasażerów, o 2 mln więcej niż rok wcześniej. W tym roku polski przewoźnik planuje przewieźć 10 mln pasażerów. (PAP)
autor: Magdalena Jarco
maja/ mmu/
Komentarze