Od czerwca połączenia lotnicze Wizz Air z Lublina do Tel Awiwu
Loty do Tel Awiwu z Lublina będą realizowane Wizz Air we wtorki i soboty. „Jesteśmy przekonani, że ta trasa będzie popularna po obu stronach. Bilety są już dostępne” - powiedział rzecznik prasowy Wizz Air Gabor Vasarhelyi we wtorek na konferencji prasowej.
Prezes Portu Lotniczego Lublin Krzysztof Wójtowicz podkreślił, że połącznie do Tel Awiwu daje możliwości rozwoju nie tylko dla lotniska, ale też dla gospodarki i turystyki w Lubelskiem. „Dla nas to bardzo ważne, bo oznacza znaczący wzrost ruchu pasażerskiego. Połączenie między Lublinem a Tel Awiwem wpłynie też na wzrost gospodarczy Lublina i regionu” – zaznaczył.
Rejsy z Lublina do Tel Awiwu od 18 czerwca będzie też realizować polski przewoźnik - PLL LOT. Połączenie również będzie obsługiwane z częstotliwością dwa razy w tygodniu (środy i niedziele). Zdaniem Wójtowicza, jeśli dwie linie lotnicze oferują takie połączenie, to znaczy, że „widzą potencjał”, i że jest to dobry kierunek.
„Konkurencja jest bardzo dobra, zarówno dla klientów, jak i linii lotniczych. Staliśmy się największą linią niskokosztową, właśnie dzięki konkurencji” – powiedział rzecznik Wizz Air.
Rejsy do Tel Awiwu to kolejne nowe połącznie oferowane z Lublina przez Wizz Air - od 21 maja ta linia będzie też wozić pasażerów do Liverpoolu, a od 25 sierpnia – do Kijowa. Łącznie Wizz Air z Lublina będzie oferował loty na dziewięciu trasach do sześciu krajów. W 2016 r. z lubelskiego lotniska z usług tego węgierskiego przewoźnika skorzystało ponad 280 tys. pasażerów.
Oprócz nowych tras oferowanych przez Wizz Air i PLL LOT, w sezonie letnim z lubelskiego lotniska także linie Small Planet rozpoczną loty do Barcelony i Burgas. W poniedziałek loty do Monachium zainaugurowały linie BMI Regional, współpracujące z Lufthansą.
Obecnie z lubelskiego lotniska samoloty latają m.in. do Londynu, Oslo, Sztokholmu.
Port Lotniczy Lublin – otwarty w grudniu 2012 r. - jest jednym w najszybciej rozwijających się lotnisk regionalnych. W ubiegłym roku odprawiono tu ponad 377 tys. pasażerów, co oznacza wzrost o 42 proc. w stosunku do roku 2015. Władze PL Lublin spodziewają się dalszego systematycznego wzrostu liczby pasażerów - w 2017 r. ma to być szacunkowo ok. 400 tys. osób - dlatego zapowiedziały już rozbudowę terminala.(PAP)
ren/ son/
Komentarze