Lufthansa przewiozła ponad 1,1 mln osób na trasach z Polski do Niemiec
"Polska jest dla nas bardzo ważnym i strategicznym rynkiem. Coraz więcej osób podróżuje z nami z Warszawy, ale również z innych miast w Polsce. Liczba pasażerów z Krakowa wzrosła o ponad 20 proc, a w Poznaniu odnotowano 10-proc. wzrost" - powiedział dziennikarzom Buyse. Dodał, że pomimo niesprzyjającej sytuacji ekonomicznej w Europie, niemiecki przewoźnik umacnia swoją pozycję na polskim rynku.
Poinformował, że Lufthansa lata do siedmiu miast w Polsce: Warszawy, Wrocławia, Gdańska, Poznania, Krakowa, Katowic i Rzeszowa. Z przewoźnikiem można polecieć m.in. do Frankfurtu, Monachium, Duesseldorfu.
"Wspólnie z naszymi partnerskimi liniami, wchodzącymi w skład Grupy Lufthansa, czyli Austrian Airlines oraz Swiss, przewieźliśmy z tym roku około 1,4 miliona pasażerów, którzy zdecydowali się na przelot z Polski do Niemiec, Austrii lub Szwajcarii" - powiedział.
Dodał, że linia w najbliższym czasie będzie inwestować m.in. w nowe samoloty i rozwój klasy biznes. Do 2014 r. Lufthansa planuje przeznaczyć ok. 3 mld euro na inwestycje. Dotyczą one również uruchomienia m.in. nowych poczekalni i remontów już funkcjonujących na lotniskach we Frankfurcie czy Monachium.
Tej zimy przewoźnicy z Grupy Lufthansy z polskich lotnisk obsługują 270 rejsów tygodniowo do Niemiec, Austrii i Szwajcarii. W swojej globalnej siatce połączeń, linie z grupy oferują połączenia z Duesseldorfu, Frankfurtu, Monachium, Wiednia i Zurychu do 253 miast w 103 krajach.
Od lipca 2013 r. niemieckie tanie linie lotnicze Germanwings, które wchodzą w skład Grupy Lufthansa, zaczną obsługiwać połączenia z Polski do Duesseldorfu. Linia będzie latać z Warszawy, Krakowa, Katowic, Wrocławia i Poznania. Pasażerowie będą mogli wybrać jedną z trzech podstawowych taryf w klasie ekonomicznej: Best, Smart lub Basic. W ramach Germanwings, Lufthansa będzie obsługiwać europejskie połączenia z wyłączeniem przelotów do Frankfurtu i Monachium.
Za pierwszych dziewięć miesięcy tego roku Grupa Lufthansa uzyskała 474 mln euro zysku - to o 64,6 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2011, kiedy zysk wyniósł 288 mln euro. (PAP)
aop/ je/ jra/
Komentarze