Lotnisko Chopina: w tym roku obsłużyło już 5 milionów pasażerów

Od początku roku Lotnisko Chopina w Warszawie obsłużyło 5 milionów pasażerów – poinformował PAP rzecznik stołecznego portu Andrzej Klewiado. Wrzesień może być trzecim miesiącem z rzędu, w którym port obsłuży 1 mln pasażerów.

Klewiado przekazał, że ożywienie w ruchu zaczęto obserwować w miesiącach wiosennych.

"Od połowy maja liczba pasażerów odprawiających się na Lotnisku Chopina przyrastała z każdym tygodniem o ok. 10 tysięcy. Ostatni miesiąc wakacji, jeśli chodzi o statystyki, okazał się najlepszy od początku pandemii. 8 sierpnia padł tegoroczny rekord liczby odprawionych pasażerów – tego dnia na Lotnisku Chopina pojawiło się 42 547 podróżnych" - powiedział rzecznik.

Przedstawiciel stołecznego portu dodał, że wszystko wskazuje na to, że wrzesień będzie trzecim miesiącem z rzędu, w którym Lotnisko Chopina obsłuży milion osób. Według służb lotniskowych milionowy pasażer zostanie odprawiony w najbliższą środę – 29 września.

W czerwcu Lotnisko Chopina odprawił 639 tys. pasażerów, w lipcu 1,04 mln, a w sierpniu - 1,185 mln. Ubiegły miesiąc był najlepszym dla lotniska od początku epidemii COVID-19; odprawiono o 80 proc. więcej osób niż w ub.r.

Lotnisko Chopina w Warszawie to największy port lotniczy w Polsce. Zarządza nim Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze". W 2020 roku port obsłużył 5,482 mln pasażerów i był to spadek o 70,9 proc. wobec 2019 r. (PAP)

autor: Michał Boroń, Aneta Oksiuta

mick/ aop/ skr/

Źródło: PAP
comments powered by Disqus