Łódź: na lotnisku uruchomiono punkt testowania na Covid-19

Od czwartku w terminalu lotniska będzie działał punkt testowania w kierunku COVID-19 – poinformował Port Lotniczy im. Władysława Reymonta w Łodzi. Wyniki testów można uzyskać w języku polskim i angielskim.

Prowadzony przez jedno z laboratoriów diagnostycznych punkt znajduje się w terminalu lotniska, w pobliżu wejścia, w pokoju pierwszej pomocy. Czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 9-13.

"Każdy może wykonać test odpłatnie - zarówno nasi pasażerowie odlatujący i przylatujący, jak i pasażerowie innych lotnisk, a także osoby, które jadą za granicę samochodem, autokarem itd. oraz każdy chętny" – przekazały służby prasowe łódzkiego portu.

W punkcie można wykonać dwa rodzaje testów – tzw. szybkie antygenowe testy jakościowe z wynikiem w ciągu 30 minut (w cenie 170 zł) oraz realizowane metodą genetyczną RT-PCR z wynikiem po 12 godzinach (w cenie 340 zł).

Zaznaczono, że pasażerowie powinni zgłosić się na test z tym samym dokumentem, który będą okazywać przy wyjeździe za granicę, czyli z dowodem osobistym lub paszportem. Zaświadczenia z wynikiem testu będą dostępne w języku polskim i angielskim. Wyniki badań będzie można odbierać w wersji elektronicznej oraz papierowej.

Płatność za usługę może być dokonana wyłącznie kartą.

Regularne loty z łódzkiego lotniska zostaną wznowione w czerwcu. Będzie można polecieć do Londynu-Stansted i East Midlands w Anglii, Dublina w Irlandii, Forli i Trapani we Włoszech, Warny w Bułgarii i do Kijowa na Ukrainie. (PAP)

autor: Bartłomiej Pawlak

Źródło: PAP
comments powered by Disqus