Przejdź do treści
Źródło artykułu

"Le Monde": Zlokalizowano czarne skrzynki Airbusa A330

23.06. Paryż (PAP/Media) - Francuska marynarka wojenna zlokalizowała w poniedziałek czarne skrzynki samolotu Air France Airbus A330, który 1 czerwca runął do Atlantyku - podał we wtorek na swojej stronie internetowej paryski dziennik "Le Monde".Według gazety, złapano bardzo słabe sygnały, wydawane przez urządzenia znajdujące się w oceanie, prawdopodobnie na głębokości pięciu tysięcy metrów. W katastrofie Airbusa lecącego z Rio de Janeiro do Paryża zginęło 228 ludzi. Nadal nie są znane jej przyczyny i dlatego odnalezienie rejestratorów parametrów lotu i nagrań rozmów pilotów w ostatnich chwilach przed tragedią, czyli tzw. czarnych skrzynek, ma tak kluczowe znaczenie. (PAP)
FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Czytaj więcej

Kilka rosyjskich samolotów wojskowych zbliżyło się w miniony weekend na "ekstremalnie bliską" odległość do samolotu marynarki wojennej USA nad Morzem Śródziemnym - podała telewizja CNN. Rosyjskie maszyny miały wykonać "niebezpieczne i nieprofesjonalne" manewry.
imprezy
Teatr Muzyczny Roma poinformował, że przygotował dla fanówmusicalu kolejną niespodziankę
lotniska
8 lutego, pilot samolotu general aviation, który zgłosił mayday z powodu problemów z silnikiem, otrzymał pomoc
lotniska
Usługi lotnicze oraz zakup odzieży i obuwia były w 2021 r. najczęstszym przedmiotem transgranicznych skarg zgłaszanych do działającego przy UOKiK Europejskiego Centrum Konsumenckiego w Polsce

Nasze strony