Japonia: 4-dniowy tydzień pracy dla pracowników linii lotniczej

B737 należący do linii Skymark Airlines, fot. Airlines Inform

Skymark Airlines Inc. postanowiła wprowadzić czterodniowy tydzień pracy dla pracowników naziemnych, by utrzymać ich miejsca pracy zagrożone niskim popytem na podróże z powodu pandemii koronawirusa - poinformowała w sobotę japońska agencja prasowa Kyodo.

Skymark Airlines, japońska linia lotnicza z siedzibą w Tokio, obsługuje połączenia krajowe oraz jedno międzynarodowe do Seulu. Jej głównym lotniskiem jest port lotniczy Tokio-Haneda.

Japońska firma postanowiła wprowadzić czterodniowy tydzień pracy dla pracowników obsługi naziemnej, prawdopodobnie od przyszłej wiosny, w ramach starań o utrzymanie ich miejsc pracy w związku z niskim popytem na podróże z powodu pandemii koronawirusa.

Skymark to pierwsza japońska linia lotnicza, która zdecydowała się na taki krok. Działająca od 1996 roku budżetowa linia lotnicza z Tokio planuje objąć nową regulacją tygodnia pracy wszystkich pracowników obsługi naziemnej, nie tylko tych, którzy wychowują dzieci lub opiekują się rodzicami.

Skymark- jak informuje agencja Kyodo powołując się na anonimowych informatorów z firmy- wypracuje w najbliższych miesiącach nowy system organizacji pracy oraz zmiany struktury wynagrodzeń pracowników i spróbuje wprowadzić czterodniowy tydzień pracy - choćby tylko częściowo - począwszy od kwietnia przyszłego roku. 

Źródło: PAP
comments powered by Disqus