Przejdź do treści
Źródło artykułu

GDDKiA: od wtorku zamykamy łącznicę pod S79 w rejonie Lotniska Chopina w Warszawie

Od wtorku zostanie wyłączona z ruchu łącznica pod S79 w rejonie Lotniska Chopina w Warszawie. Kierowcy będą musieli korzystać z tymczasowej zawrotki na węźle Marynarska - poinformowała rzeczniczka warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Małgorzata Tarnowska.

Rzeczniczka warszawskiego oddziału GDDKiA przekazała, że zamknięcie we wtorek 15 lutego łącznicy z tunelem pod S79 w rejonie lotniska związane jest z naprawą nawierzchni w tunelu. "Wykonywane będzie między innymi uszczelnianie płyty dennej, ścian szczelinowych i dylatacji. Powstaną nowe kapy chodnikowe" - wyliczyła Tarnowska. Ostatnim etapem będzie ułożenie nowej nawierzchni bitumicznej i odtworzenie instalacji przeciwoblodzeniowej.

W czasie zamknięcia łącznicy kierowcy będą musieli skorzystać z objazdu, aby dojechać od drogi ekspresowej S2 do Lotniska Chopina w Warszawie. "Dojazd będzie możliwy dzięki tymczasowej zawrotce w obrębie węzła Marynarska. Umożliwi ona przejazd na przeciwną jezdnię, którą będzie można dojechać do lotniska. Alternatywny dojazd będzie prowadził także przez łącznicę węzła Marynarska i ul. Żwirki i Wigury" - wyjaśniła rzeczniczka.

"Wykonawcą robót będzie firma Freyssinet Polska, z którą zawarliśmy umowę o wartości ok. 14 milionów złotych" - dodała.

Termin zakończenia prac przewidziany został na koniec lipca tego roku. (PAP)

Autor: Bartłomiej Figaj

bf/ jann/

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony