Przejdź do treści
Źródło artykułu

Dżakarta: zmarł ambasador Indonezji w Pakistanie, ranny w wypadku śmigłowca

Ambasador Indonezji w Islamabadzie zmarł we wtorek, 11 dni po wypadku wojskowego śmigłowca w północnym Pakistanie, w którym zginęło też sześć innych osób - poinformowała szefowa indonezyjskiej dyplomacji Retno Marsudi.

58-letni Burhan Muhammad był na pokładzie śmigłowca wojskowego, który rozbił się w pakistańskim Kaszmirze. W wypadku zginęła żona Muhammada, ambasadorowie Norwegii i Filipin oraz trzech pakistańskich członków załogi. Ranny został m.in. ambasador Polski Andrzej Ananicz.

"Ministerstwo spraw zagranicznych (Indonezji) straciło jednego z najlepszych dyplomatów" - oświadczyła minister Marsudi.

Pakistańskie władze są przekonane, że przyczyną katastrofy była awaria silnika i odrzucają twierdzenia pakistańskich talibów, którzy przyznali się do zestrzelenia maszyny.

Helikopter Mi-17 rozbił się 8 maja podczas lądowania i spadł na budynek szkoły. Dyplomaci lecieli do turystycznego regionu Gilgit-Baltistan na uroczystość otwarcia wyciągu narciarskiego.

Ambasador Muhammad, który był na placówce w Islamabadzie od 2008 roku, po wypadku został przetransportowany na leczenie do Singapuru. Jego ciało zostanie jeszcze w środę przewiezione do Jogyakarty, w Indonezji.

Według władz Pakistanu na pokładzie śmigłowca znajdowało się 17 osób. (PAP)

jhp/ ap/

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony