Doradca prezydenta Azerbejdżanu: dwa armeńskie Su-25 rozbiły się o górę

Dwa armeńskie samoloty bojowe Su-25 rozbiły się we wtorek o górę - poinformował w środę Hikman Hadżijew, doradca prezydenta Azerbejdżanu Ilhama Alijewa, oskarżając władze Armenii o kłamstwo, jakoby jeden z tych samolotów został zestrzelony przez siły tureckie.

Rząd Armenii umieścił w środę na swej stronie internetowej zdjęcie szczątków samolotu, twierdząc, że Su-25 został zestrzelony poprzedniego dnia przez turecki myśliwiec F-16.

"Armeński samolot Su-25 został zestrzelony przez turecki F-16, nadlatujący z terytorium Azerbejdżanu" - oświadczyła we wtorek rzecznik armeńskiego ministerstwa obrony Czuczan Stepanian na Facebooku i dodała, że pilot samolotu „zginął jak bohater”.

Zarówno Turcja jak i Azerbejdżan zaprzeczyły jakoby armeński samolot został zestrzelony.

"Obydwa samoloty rozbiły się w górach i eksplodowały. To pokazuje, że armeńskie dowództwo wojskowe nie dostarcza dokładnych informacji swoim obywatelom i opinii publicznej" - powiedział w środę Hadżijew.

Środa to czwarty dzień starć między siłami Azerbejdżanu i Armenii o Górski Karabach, kontrolowaną przez Ormian separatystyczną enklawę w Azerbejdżanie. (PAP)

jo/ ap/

Źródło: PAP
comments powered by Disqus