Przejdź do treści
Centralne Biuro Antykorupcyjne – dokumenty (fot. cba.gov.pl)
Źródło artykułu

CBA zatrzymało dwie osoby w związku z nieprawidłowościami przy przetargach w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało dwie osoby w związku z nieprawidłowościami przy przetargach w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej – dowiedziała się PAP. Zatrzymani to jeden z byłych dyrektorów PAŻP oraz warszawski przedsiębiorca.

Naczelnik wydziału komunikacji społecznej Biura Temistokles Brodowski potwierdził w rozmowie z PAP w czwartek, że funkcjonariusze warszawskiej delegatury CBA zatrzymali dwie osoby.

"Zatrzymany były dyrektor Biura Służb Technicznych ds. Łączności jest nadal pracownikiem PAŻP, dlatego oprócz miejsc zamieszkania prowadzimy czynności również w tej Agencji" – powiedział PAP Brodowski. "Mężczyźni podejrzewani są o udział w procederze korupcyjnym" – dodał.

Według śledczych, były dyrektor w zamian za korzyści majątkowe – sprzęt elektroniczny – miał przekazywać informacje dotyczące zamówień publicznych w PAŻP w 2018 roku firmie, która później brała udział w prowadzonych przetargach.

Brodowski zaznaczył, że śledztwo CBA prowadzone jest wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Warszawie i tam trafią dwaj zatrzymani przez CBA.

"To nowa sprawa, rozwijająca się. Nie wykluczamy kolejnych zatrzymań" – podkreślił naczelnik.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony