Przejdź do treści
Źródło artykułu

Brazylia/ Zakończenie poszukiwań ofiar i szczątków francuskiego Airbusa

27.06. Recife (PAP/Reuters,AFP) - Brazylijska marynarka i lotnictwo zakończyły w piątek poszukiwania zwłok i szczątków francuskiego Airbusa A330-200, który 1 czerwca spadł do Atlantyku z 228 osobami na pokładzie podczas lotu z Rio de Janeiro do Paryża.Według mediów, brazylijscy eksperci ocenili, że to co jeszcze ewentualnie można by znaleźć w oceanie "nie ma większego znaczenia". "Od dziewięciu dni nie znaleziono już żadnego ciała" - powiedział ppłk Henry Munhoz podczas konferencji prasowej w Recife. Jego zdaniem, znalezienia dalszych zwłok i fragmentów samolotu jest mało prawdopodobne.Nic nie wskazuje aby strona francuska, która prowadzi niezależne poszukiwania, miała postąpić podobnie. Wiadomo, że poszukiwania automatycznych rejestratorów przebiegu lotu, tzw. czarnych skrzynek, będą kontynuowane. Znalezienie czarnych skrzynek mogłoby wyjaśnić przyczyny tragicznej katastrofy, która nadal pozostaje nieznana.Poszukiwania od początku utrudniała duża odległość od brzegów i niesprzyjające warunki atmosferyczne.W poszukiwaniach uczestniczyły też samoloty hiszpańskie i amerykańskie.Dotychczas znaleziono 51 ciał i ok. 600 fragmentów samolotu.(PAP)
FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Czytaj więcej

Kilka rosyjskich samolotów wojskowych zbliżyło się w miniony weekend na "ekstremalnie bliską" odległość do samolotu marynarki wojennej USA nad Morzem Śródziemnym - podała telewizja CNN. Rosyjskie maszyny miały wykonać "niebezpieczne i nieprofesjonalne" manewry.
imprezy
Teatr Muzyczny Roma poinformował, że przygotował dla fanówmusicalu kolejną niespodziankę
lotniska
8 lutego, pilot samolotu general aviation, który zgłosił mayday z powodu problemów z silnikiem, otrzymał pomoc
lotniska
Usługi lotnicze oraz zakup odzieży i obuwia były w 2021 r. najczęstszym przedmiotem transgranicznych skarg zgłaszanych do działającego przy UOKiK Europejskiego Centrum Konsumenckiego w Polsce

Nasze strony