The Polish D-Day Story – Live już w sobotę

The Polish D-Day Story (fot. 307 Squadron Project)

307 Squadron Project – brytyjsko-polska organizacja charytatywna założona, by promować i badać historię polskiego Dywizjonu 307 "Lwowskich Puchaczy" – zaprasza do przyłączenia się na specjalne wydarzenie online The Polish D-Day Story – Live!

Odkryj ważną rolę polskiego wojska podczas lądowań w Normandii podczas tego specjalnego wydarzenia rocznicowego. Dołącz do nas, aby świętować, w jaki sposób polska marynarka wojenna, wojsko i siły powietrzne pomogły zapewnić, że D-Day i inwazja Aliantów na kontynentalną Europę zakończyły się sukcesem – zachęcają członkowie brytyjsko-polskiej organizacji.

The Polish D-Day Story – na żywo będzie również zawierać wirtualny koncert brytyjskiej autorki tekstów z polskimi korzeniami Katy Carr, gdzie będzie śpiewać piosenki inspirowane przez polskich pilotów II wojny światowej, w tym własną piosenkę „Motylek” (Butterfly). Podzieli się też z widzami swoją ulubioną brytyjską piosenką z lat 40. XX w., wojennym hitem Dame Vera Lynn „We'll Meet Again”.

Historia polskiego D-Day – na żywo prezentowana w języku angielskim, rozpoczyna się w sobotę 6 czerwca 2020 r. o godz. 16.00 czasu brytyjskiego.

Wydarzenie to można obejrzeć nastronie www.facebook.com/307SquadronProject
Wydarzenie można obejrzeć nawet jeśli ktoś nie ma konta na Facebooku – po prostu odwiedź stronę na Facebooku i przewinąć w dół do wideo na żywo.

Źródło: 307 Squadron Project
comments powered by Disqus