Przejdź do treści
Aeroflot
Źródło artykułu

Aerofłot planuje redukcję zatrudnienia

Największy rosyjski przewoźnik lotniczy Aerofłot planuje redukcję zatrudnienia z myślą o zmniejszeniu kosztów eksploatacyjnych w dobie kryzysu gospodarczo-finansowego - poinformował w sobotę jego szef Witalij Sawieliew.

"Jesteśmy gotowi do redukcji personelu, jednak staramy się to zrobić w sposób delikatny" - powiedział reporterom Sawieliew. Z kolei Siergiej Aleksaszenko, członek rady dyrektorów, poinformował, że Aerofłot "ma o ok. 30 proc. więcej pracowników niż potrzeba". Podobnie jak wielu jego międzynarodowych rywali, Aerofłot walczy o obniżenie kosztów, w reakcji na spadek liczby pasażerów, gdy ci ograniczają powietrzne podróże w czasie obecnej recesji. Aerofłot, w którym państwo ma 51 proc. udziałów, zatrudnia ok. 15 tysięcy ludzi.
FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Czytaj więcej

Kilka rosyjskich samolotów wojskowych zbliżyło się w miniony weekend na "ekstremalnie bliską" odległość do samolotu marynarki wojennej USA nad Morzem Śródziemnym - podała telewizja CNN. Rosyjskie maszyny miały wykonać "niebezpieczne i nieprofesjonalne" manewry.
imprezy
Teatr Muzyczny Roma poinformował, że przygotował dla fanówmusicalu kolejną niespodziankę
lotniska
8 lutego, pilot samolotu general aviation, który zgłosił mayday z powodu problemów z silnikiem, otrzymał pomoc
lotniska
Usługi lotnicze oraz zakup odzieży i obuwia były w 2021 r. najczęstszym przedmiotem transgranicznych skarg zgłaszanych do działającego przy UOKiK Europejskiego Centrum Konsumenckiego w Polsce

Nasze strony