3. Igrzyska Lotnicze - S. Kawa liderem wyścigów szybowcowych

8.6.Turyn (PAP) - Bardzo dobrze rozpoczął start w 3. Światowych Igrzyskach Sportów Lotniczych w Turynie polski pilot Sebastian Kawa, który wygrał pierwszą próbę zawodów w wyścigach szybowcowych. Dziewiąty jest drugi reprezentant Polski Krzysztof Herczyński. Szybownicy jako pierwsi rozpoczęli start w igrzyskach, w programie których jest dziewięć dyscyplin. Reprezentanci Polski startują w pięciu, a wśród nich jest wielokrotny mistrz świata w akrobacji szybowcowej - Jerzy Makula. Piloci szybowcowi w pierwszej z czterech zaplanowanych prób, mieli do pokonania 178,3 km. Dystans, po wspólnym starcie 11 uczestniczących, najszybciej pokonał Sebastian Kawa, uzyskując przeciętną prędkość 83,2 km/godz. Drugie miejsce zajął Włoch Giancarlo Grinza - 80,7 km/godz., a na dziewiątym sklasyfikowany został Krzysztof Herczyński - 72,6 km/godz. Kawa objął prowadzenie w zawodach - 10 pkt, Grinza ma 8 pkt, a Herczyński - 1 pkt. Igrzyska zakończą się w niedzielę.