Pasażerowie spychają samolot z pasa startowego (film)

Pasażerowie wypychają samolot Tara Air, fot. youtube

Niezwykły widok grupy 20 osób spychających samolot z pasa startowego staje się coraz popularniejszy w mediach społecznościowych. 1 grudnia, na lotnisku Bajura w Kolti w Nepalu pasażerowie musieli pomóc zepchnąć z pasa de Havilland Canada DHC-6-300 Twin Otter (znaki rejestracyjne 9N-AVE) linii Tara Air, ponieważ podczas dobiegu pękła jedna z opon głównego podwozia i statek powietrzny nie mógł zjechać z pasa startowego.

Z tego powodu następny samolot w kolejce nie mógł lądować. Widząc to, pasażerowie przyłączyli się do personelu lotniska i razem zepchnęli statek powietrzny z pasa startowego. Tara Air jest siostrzaną firmą Yeti Airlines. Rzecznik Yeti Airlines, Surendra Bartaula, powiedział, że DHC-6-300 Twin Otter wylądował na lotnisku Bajura z Simkot w Humla i zablokował pas z powodu pęknięcia jednej z opon.

Wykonujący za nim podejście kolejny statek powietrzny nie mógł lądować, więc pasażerowie dołączyli do pracowników lotniska, aby przemieścić samolot, co miało umożliwić wznowienie operacji na tym lotnisku. Po przepchnięciu 9N-AVE drugi samolot bezpiecznie wylądował, a niedługo potem uszkodzona opona została wymieniona. 

Źródło: ndtv.com
comments powered by Disqus