Megalotnisko w Dubaju – nowa seria na kanale National Geographic

Obsługa samolotu linii Emirates na lotnisku w Dubaju (fot. natgeotv.com)

Zapraszamy fanów lotnictwa do obejrzenia pierwszego odcinka trzeciej serii dokumentu pt. "Megalotnisko w Dubaju". Premiera pierwszego odcinka już dziś (17 marca) o godz. 19:00 na kanale National Geographic.

W nowej odsłonie serii „Megalotnisko w Dubaju” zajrzymy za kulisy kolejnych zakątków największego międzynarodowego portu lotniczego na świecie. Ten moloch to miejsce pracy dla 90 tys. osób odpowiedzialnych za obsługę 350 tys. lotów i ponad 70 milionów pasażerów rocznie. To więcej niż zwykłe lotnisko – to prawdziwy żywy organizm.

Co słychać na Terminalu T3, jak jego obsługa radzi sobie ze stale rosnącą liczbą pasażerów codziennie lądujących na dubajskim lotnisku, jakie nowinki technologiczne wprowadzają władze lotniska, by krótsze i dłuższe loty, transfery i międzylądowania były możliwie najmniej uciążliwe dla pasażerów. Dowiecie się oglądając nowy sezon serii „Megalotnisko w Dubaju”.

W pierwszym odcinku na największym lotnisku międzynarodowym na świecie Hassan zatrzymuje przemytnika, który połknął ogromną ilość kapsułek z kokainą. W drugim Mel uspokaja pasażerów zdenerwowanych opóźnieniem. Carl zajmuje się transportem niebezpiecznych materiałów. Phil testuje nowy, rewolucyjny system. W kolejnym odcinku Mel musi załagodzić sytuację po kradzieży na pokładzie, a Hassan zatrzymuje pasażerkę przemycającą w swoim ciele diamenty warte milion dolarów.

Czwarty odcinek pokazuje jak Mel zajmuje się zgłoszeniem pasażera na telefon alarmowy, a Nizel zastanawia się, czy zezwolić na start częściowo załadowanemu transportowcowi. W piątym odcinku producent pokazuje jak niesprzyjające warunki pogodowe mogą udaremnić akcję ratunkową planowaną przez Georga. Jo próbuje znaleźć jakiś lot dla grupy chińskich turystów. W szóstym odcinku inżynierowie eksploatacji Leigh Faulkner i Andy Clark usiłują odnaleźć dwie śruby, które przepadły gdzieś we wnętrzu silnika Boeinga 777. W następnym odcinku Mel musi zająć się zdenerwowaną rodziną, która nie zdążyła na kolejny lot. Leigh naprawia poważną usterkę w 777 – zapchaną toaletę.

W ósmym odcinku Mel dowiaduje się, że na pokładzie znajduje się ktoś prawdopodobnie zarażony ebolą i trzeba go odseparować od reszty pasażerów do czasu diagnozy. W przedostatnim odcinku trzeciej serii Myles walczy z czasem, próbując naprawić usterki na terminalu D. Hassan aresztuje mężczyznę, który przyleciał do Dubaju z fałszywymi paszportami. W ostatnim odcinku producenci pokażą jak na największym lotnisku świata celnikowi Hassanowi udaje się zatrzymać przemytnika przewożącego 2000 buteleczek z nielegalnymi lekami.

Dzięki trzeciej serii dokumentu pt. "Megalotnisko w Dubaju" widzowie mają niepowtarzalną okazję, by zajrzeć we wszelkie zakamarki największego na świecie, obsługującego międzynarodowe połączenia lotniska, które jest zarazem siedzibą największych linii lotniczych na świecie "Emirates". Serial pozwala zajrzeć za kulisy i poznać niektórych z zatrudnionych pracowników, których zadaniem jest obsługa pasażerów podróżujących non-stop przez całą dobę.

Premiera pierwszego odcinka trzeciej serii filmu „Megalotnisko w Dubaju” już dziś (17 marca) o godz. 19:00 na kanale National Geographic.
Kolejne odcinki w następne dni o tej samej porze.

Źródło: National Geographic Channel
comments powered by Disqus