Dwóch ukraińskich pasażerów urządziło sobie piknik w samolocie

Interwencja Straży Granicznej na pokładzie samolotu (fot. Archiwum NwOSG)

W dniu 7 lipca br. funkcjonariusze z Grupy Interwencji Specjalnych z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie zostali poinformowani o dwóch pasażerach, którzy nie podporządkowywali się poleceniom załogi samolotu lecącego z Malty.

Po wylądowaniu samolotu i przybyciu na miejsce funkcjonariuszy SG załoga samolotu wskazała dwóch mężczyzn – 35 i 36 letniego ob. Ukrainy, którzy podczas rejsu spożywali własny alkohol, palili papierosy i nie stosowali się do poleceń personelu pokładowego.

Konfliktowi podróżni zostali natychmiast wezwani do opuszczenia pokładu samolotu i pouczeni o możliwości użycia wobec nich środków przymusu bezpośredniego w razie niewykonywania wydanych poleceń. Na szczęście na widok funkcjonariuszy grupy interwencyjnej specjalnych pasażerowie dobrowolnie opuścili pokład samolotu. Przestali być również agresywni i wykonywali wszystkie polecenia.

Po przewiezieniu do pomieszczeń służbowych SG, cudzoziemcy zostali ukarani mandatami karnymi gotówkowymi, zgodnie z art. 210 ust. 1 pkt 9 Ustawy Prawo Lotnicze za niewykonywanie poleceń dowódcy statku powietrznego. W trakcie interwencji nie były stosowane środki przymusu bezpośredniego.

Źródło: Nadwiślański Oddział SG
comments powered by Disqus