Przejdź do treści
Interwencja Straży Granicznej na wrocławskim lotnisku (fot. nadodrzanski.strazgraniczna.pl)

Interwencja na pokładzie samolotu lecącego z Londynu

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej we Wrocławiu-Strachowicach kolejny już raz interweniowali na pokładzie samolotu wobec agresywnego pasażera, który nie stosował się do poleceń kapitana.

We wtorek 11 maja funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki we Wrocławiu-Strachowicach otrzymali informację z prośbą o interwencję na pokładzie samolotu lecącego z Londynu do Wrocławia wobec agresywnego pasażera, który nie chciał podporządkować się wydawanym przez załogę samolotu poleceniom.

Lecąc samolotem z Londynu 42-letni pasażer pomimo wielokrotnego upominania przez załogę samolotu nie chciał wypełnić karty lokalizacyjnej, dodatkowo ubliżał załodze demonstrując w ten sposób swoje niezadowolenie.

Na prośbę kapitana statku funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych wkroczyli na pokład samolotu. Pasażer w asyście funkcjonariuszy został wyprowadzony z samolotu i doprowadzony do pomieszczeń służbowych. Z uwagi na to, iż pod opieką funkcjonariuszy Straży Granicznej 42-latek był bardzo spokojny, nie trzeba było stosować wobec niego środków przymusu bezpośredniego.

Mężczyzna za swoje zachowanie na pokładzie samolotu ukarany został mandatem karnym.

FacebookTwitterWykop

Nasze strony