Przejdź do treści
Funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych Straży Granicznej na lotnisku we Wrocławiu (fot. nadodrzanski.strazgraniczna.pl)

Awantura na pokładzie samolotu. Kolejny raz poszło o maseczkę

Jak poinformował Nadodrzański Oddział Straży Granicznej, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej we Wrocławiu-Strachowicach interweniowali na pokładzie samolotu wobec pasażera, który nie stosował się do poleceń kapitana.

W środę 28 października funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki we Wrocławiu-Strachowicach otrzymali informację z prośbą o interwencję na pokładzie samolotu odlatującego do Bristolu wobec pasażera, który nie chce podporządkować się wydawanym przez załogę samolotu poleceniom.

56-latek udający się w podróż do Wielkiej Brytanii pomimo wielu upomnień nie chciał założyć maseczki, był pod wpływem alkoholu i według załogi statku powietrznego stwarzał zagrożenie dla innych pasażerów. Na prośbę kapitana statku funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych wkroczyli na pokład samolotu i wyprowadzili mężczyznę na płytę lotniska.

Za popełnione wykroczenie polegające na niestosowaniu się do poleceń kapitana statku powietrznego funkcjonariusze SG ukarali mężczyzną mandatem karnym w wysokości 500 zł. 

Mężczyzna do Bristolu będzie musiał odlecieć innym samolotem.

FacebookTwitterWykop

Nasze strony