Przejdź do treści
"Ferie z Historią" w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie (fot. muzeumsp.pl)
Źródło artykułu

"Ferie z Historią" w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

Warsztaty na muzealnych wystawach w otoczeniu samolotów wojskowych, ciekawe podróże po regionie, gry i zabawy integracyjne. To wszystko podczas zajęć edukacyjnych "Ferie z Historią", które Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie proponuje dzieciom i młodzieży w zimowej przerwie od zajęć szkolnych.

Naszym zamierzeniem jest by uczestnictwo w Feriach z Historią pozwoliło zdobyć lub wzbogacić wiedzę o dziejach lotnictwa i historii regionu. Celem zajęć będzie kształtowanie umiejętności dostrzegania wartości historyczno-kulturowych miejsca, w którym żyjemy. Zajęcia pozwolą także na poznanie możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu i rozwijania pasji w oparciu o ofertę dęblińskich instytucji kultury – mówią pracownicy dęblińskiego muzeum.

Już po raz czwarty zapraszamy do Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie na "Ferie z Historią". To sposób na ciekawe i twórcze spędzenie ferii zimowych. Zajęcia odbędą się w pierwszym tygodniu ferii dla województwa lubelskiego: od poniedziałku 14 lutego – do piątku 18 lutego 2022 roku.

Koszt uczestnictwa w programie: 90,- zł/os. płatny jednorazowo. Zgłoszenia przyjmowane będą do 11 lutego 2022 r. (uwaga – ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń).

Jedna z zajęć z pewnością zaciekawią młodych odkrywców historii, którzy poznają tajniki pracy muzealnika, jak: gromadzenie i badanie pamiątek przeszłości oraz  tworzenie wystaw. Uczestnicy zajrzą do muzealnych pracowni, na co dzień niedostępnych dla zwiedzających. Dowiedzą się czym jest Muzeum i jaka rolę pełni w naszym społeczeństwie. Tematen innego ze spotkań będzie "Skrzydlaci kosynierzy – czyli co kosa z Maciejowic ma wspólnego z lotnictwem i jak wpłynęło to na naszą historię".

Przy organizacji "Ferii z Historią" współpracują: Klub 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego, Miejski Dom Kultury w Dęblinie, Miejska Biblioteka Publiczna w Dęblinie, OSP Brzeziny.

Więcej szczegółowych informacji na stronie www.muzeumsp.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony