XX Konkurs Modeli Redukcyjnych Łambinowice 2021

Model M-18 Dromader (fot. modelezlambinowic.pl)

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji, Gmina Łambinowice oraz Starostwo Powiatowe w Nysie zapraszają modelarzy do udziału w dwudziestej edycji Konkursu Modeli Redukcyjnych o puchar Starosty Powiatu Nyskiego i Wójta Gminy Łambinowice, który odbędzie się w dniach 5–7.11.2021 r. Miejsce konkursu to Wierzbie 108 k. Łambinowic.

Konkurs ma charakter otwarty, mogą w nim uczestniczyć modelarze indywidualni oraz zrzeszeni w klubach i modelarniach. Modelarz może zgłosić dowolną liczbę samodzielnie wykonanych modeli w danej klasie. Do konkursu będą przyjmowane modele wykonane z kartonu oraz tworzyw sztucznych (polistyren, żywica, itp.). Mile widziana waloryzacja modeli kartonowych i budowanych od podstaw.

We wszystkich kategoriach nastąpi podział na klasy wiekowe: Młodzik (do 12 lat), Junior (12-18 lat) i Senior (od 18 lat).

Dla zwycięzców organizatorzy przygotowali również nagrody specjalne regulaminowe:
– Puchar za najlepszy model plastikowy lotniczy w barwach polskich,
– Puchar za najlepszy model kartonowy lotniczy w barwach polskich,
– Puchar Junior Grand Prix za najlepszy model wykonany przez Juniora,
– Puchar Grand Prix za najlepszy model wystawy.

Modele do konkursu można zgłosić w sekretariacie konkursu 5 i 6 listopada w wyznaczonych godzinach lub elektronicznie. Zgłaszając modele drogą elektroniczną, należy wypełnić formularz zgłoszenia zamieszczony na stronie internetowej www.modelezlambinowic.pl

Celem konkursu jest popularyzacja modelarstwa wśród dzieci, młodzieży i dorosłych jako sposobu spędzania wolnego czasu, a także promocja Województwa Opolskiego, Powiatu Nysa oraz Gminy Łambinowice jako miejsca o walorach historycznych, rekreacyjnych i wypoczynkowych.

W czasie trwania zawodów przewidziana jest giełda modelarska.

Więcej infotmacji w Regulaminie, na stronie www.modelezlambinowic.pl oraz na stronie wydarzenia.

Źródło: modelezlambinowic.pl
comments powered by Disqus