Przejdź do treści
B773 należący o United Airlines, fot. aerotime
Źródło artykułu

B773 United Airlines zawrócił na lotnisko startu po incydencie z toaletą

29 marca 2024 r., B773 należący do linii United Airlines (znaki rejestracyjne N2243U) wykonywał lot UA-59 z Frankfurtu nad Menem do San Francisco. Samolot leciał na poziomie FL300 nad Morzem Północnym, około 70 NM na północny zachód od Amsterdamu, kiedy załoga postanowiła wejść w holding, aby rozwiązać problem z toaletami.

Około 30 minut później kapitan podjął decyzję o powrocie do Frankfurtu, gdzie samolot wylądował bez dalszych incydentów po około 45 minutach. Powodem podjęcia takiej decyzji był fakt, iż jedna z toalet się przepełniła, a jej zawartość zaczęła wylewać się na pokład. Personel pokładowy początkowo próbował rozwiązać problem własnymi siłami, ale ostatecznie samolot musiał zawrócić na lotnisko startu.

Rzecznik United Airlines potwierdził, że rejs nr 59 zawrócił do Frankfurtu w związku z problemami technicznymi w jednej z toalet. Linia lotnicza skasowała lot i zapewniła pasażerom nocleg oraz zmianę rezerwacji na inne połączenia. 

Podobny przypadek miał miejsce w lutym br. W tamtym incydencie samolot KLM lecący z Amsterdamu do Los Angeles musiał zawrócić po tym, jak się okazało, że osiem z dziewięciu pokładowych toalet jest niesprawnych.

Więcej informacji na temat tego zdarzenia dostępnych jest na stronie www.avherald.com

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony