PAŻP o wykonywaniu lotów PPG

Paralotnie na niebie (fot. aktywnaturystyka.pl)

Na początku marca Mazurskie Stowarzyszenie Lotnicze otrzymało pismo od PAŻP przypominające zasady wykonywania lotów PPG z uwzględnieniem istniejących stref przestrzeni powietrznej. Pismo skierowane było do stowarzyszeń paralotniowych.

W piśmie czytamy: W związku ze zgłoszeniami dotyczącymi nadinterpretacji opublikowanych zapisów dotyczących zasad wykonywania lotów PPG w rejonach działalności sportowej i rekreacyjnej opublikowanych w AIP Polska ENR 5.5, Polska Agencja Żeglugi Powietrznej przypomina:

Opublikowane „rejony działalności sportowej i rekreacyjnej” w tym rejony lotów paralotniowych są wyłącznie ostrzeżeniem nawigacyjnym dla pozostałych użytkowników informującym o możliwości wzmożonego ruchu lotniczego.

Ostrzeżenie nawigacyjne o rejonie działalności PPG nie jest wydzieloną strukturą przestrzeni, w której nie obowiązywałyby użytkowników przepisy ruchu lotniczego.

Loty należy wykonywać zgodnie z zachowaniem wymogów Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 11 czerwca 2010 r. w sprawie zakazów lub ograniczeń lotów na czas dłuższy niż 3 miesiące, które ustanowiono m.in. w trosce o bezpieczeństwo użytkowników przestrzeni oraz zdrowie mieszkańców okolicznych terenów.


W celu uniknięcia naruszeń przepisów PAŻP prosi o rozpowszechnianie wśród członków stowarzyszeń informacji  o bezwzględnym obowiązku ich przestrzegania.

Całe pismo na stronie: www.mazurskiestowarzyszenielotnicze.pl

Źródło: Mazurskie Stowarzyszenie Lotnicze
comments powered by Disqus