Rośnie nowy warsztat samolotowy na EPPT

Rośnie nowy warsztat samolotowy na EPPT (fot. Marcin Pampuch)

Rozbudowuje się Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej. Po wykonaniu betonowego fundamentu i wylaniu powierzchni nośnej nowego warsztatu samolotowego, rozpoczęło się stawianie konstrukcji nośnych ścian i dachu.

Prace wykonywane są ze środków Aeroklubu oraz przy nieocenionej pomocy jego członków z firm Haering Polska (Jacek Gałek) i ARBUD (Paweł Krześlak).

Nowy warsztat samolotowy pomieści dwa statki powietrzne skierowane na prace i przeglądy. Warsztat będzie ogrzewany i wyposażony w kompleksowa instalacje energetyczną i wodnokanalizacyjną.

Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej od 6 lat organizator Międzynarodowej Wystawy Lotniczej FLY FEST przeżywa rozkwit inwestycyjny. W ubiegłym roku zlokalizowała się tu największa strefa zrzutu spadochronowego SKY FORCE, która pobudowała hangar i zaplecze noclegowe z basenem a w tym roku rusza stacja paliw Grupy WARTER.

Ponad 60 h lotnisko w Piotrkowie Trybunalskim posiada asfaltowy 850 m pas startowy z nawigacyjnym oświetleniem a swoją siedzibę ma tam baza szkoleniowa narodowego przewoźnika Lot Flight Academy.Źródło: Marcin Pampuch
comments powered by Disqus