Przejdź do treści
Port Lotniczy Warszawa-Radom - terminal (fot. Port Lotniczy Warszawa-Radom)
Źródło artykułu

Lotnisko Warszawa-Radom wprowadza zmiany dotyczące transferu lotniskowego i opłat za parking

Od poniedziałku podróżni jadący shuttle busami z Warszawy na lotnisko w Radomiu będą mogli korzystać z dodatkowego przystanku na Dworcu Zachodnim w Warszawie – poinformowało lotnisko Warszawa-Radom. Od wtorku kończy się natomiast promocja dotycząca bezpłatnego parkingu lotniskowego.

Od początku funkcjonowania lotniska w Radomiu podróżni mogli korzystać z bezpłatnego transferu lotniskowego pomiędzy warszawskim Okęciem a lotniskiem Warszawa-Radom.

"Wsłuchujemy się w prośby pasażerów, dlatego od 15 maja pojawi się na trasie dodatkowy przystanek. Shuttle bus będzie rozpoczynał lub kończył podróż na Dworcu Zachodnim, dzięki temu podróżni będą mogli w łatwy sposób kontynuować swoją wyprawę drogą kolejową" – podało w mediach społecznościowych lotnisko Warszawa-Radom.

Rozkład kursów dostosowany jest do aktualnej siatki połączeń. Jak podano na stronie internetowej lotniska Warszaw-Radom promocyjna usługa bezpłatnego transferu lotniskowego ma potrwać do 30 maja.

Od wtorku płatny będzie parking na lotnisku Warszaw Radom; do tej pory – w ramach promocji związanej z otwarciem portu lotniczego – za pozostawienie pojazdu nie trzeba było płacić.

Bezpośrednio przed terminalem lotniska znajduje się strefa Kiss&Fly, a za nią dwa parkingi - P1 i P2. Podróżni mają do dyspozycji ponad 600 miejsc parkingowych. Od wtorku na parkingach P1 i P2 będą obowiązywały opłaty w wysokości 5 lub 6 zł za każdą rozpoczętą godzinę parkowania, w zależności od parkingu. W przypadku pozostawienia auta na dłuższy okres, ceny wynoszą 40 lub 60 zł za dzień, a za każdy kolejny 10 zł.

Osoby odwożące lub odbierające pasażerów z lotniska będą mogły skorzystać z miejsc postojowych w strefie Kiss & Fly. Do 10 minut postój będzie darmowy (dotyczy to jednego wjazdu w ciągu doby), a następnie 11-20 minuta – 10 zł, 21. minuta i kolejne – 10 zł za każde rozpoczęte 20 minut.

Uroczyste otwarcie lotniska Warszawa-Radom odbyło się 27 kwietnia. Tego samego dnia w Radomiu wylądował pierwszy samolot rejsowy; był to lot z Paryża. Dzień później pasażerowie odlecieli do stolic Włoch i Francji.

Wybudowany niemalże od podstaw port lotniczy posiada m.in. nowoczesny terminal o powierzchni 30 tys. m. kw. W budynku oprócz stanowisk check-in czy kontroli bezpieczeństwa, znajduje się duża strefa komercyjna z restauracjami, kawiarniami, sklepami duty free, pokojami opieki nad dziećmi i placami zabaw.

Infrastruktura radomskiego lotniska umożliwia przyjmowanie najpopularniejszych samolotów, jakimi operują przewoźnicy czarterowi i niskokosztowi, czyli A320 lub B737, ale także większych maszyn – jak B787 dreamliner.

Z Radomia PLL LOT oferują regularne połączenia do Paryża, Rzymu, Prewezy, Tirany i Warny. Wypoczynek wakacyjny z wylotem z Radomia organizuje także dziewięć biur podróży: Coral Travel, Exim Tours, Greckie Podróże, Itaka, Nekera, Rainbow, Rego-Bis, Sun and Fun Holidays czy TUI.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony